1955 telde de club vijfenvijftig leden, nu hij stopt zijn dat er driehonderzeventien geworden. Ook een belangrijke beslis sing uit 1975: de club wordt lid van hen gelsportfederatie Midden Noord-Holland. In de jaarvergadering van 6 februari 1976 geeft bestuurslid A. van Dongen, die als ik me goed herinner ook gemeentesecretaris was, een uiteenzetting over de overeen komst met de gemeente over de pacht van het Rijper viswater. 1977. Ik denk dat het belangrijkste nieuws was dat het niet echt soepel loopt bij de jeugdafdeling. Verder had de voorzitter het aantal wedstrijden dat de club organiseert eens geteld. Hij kwam tot vierentwintig wedstrijden en dat geeft veel vrijwilligers werk. De jaarvergadering geeft uitsluit sel over het kampioenschap van 1976. Dit was louter een Taamen aangelegenheid. Er wordt slecht gevangen in de polder en voor wedstrijden wijkt men zelfs uit naar wateren rond Abbekerk. 1978. Met een voltallig bestuur en twintig leden begon de jaarvergadering van 17 fe bruari. Men neemt een minuut stilte in acht ter nagedachtenis aan erelid Piet Berkhout en lid Mozes de Jong. Er vinden verschuivin gen plaats binnen het bestuur. Kampioen van het afgelopen jaar was secretaris Jan Taam, JosTaam op de 2e pieken EkkieTaam werd 3e. Weer Taamen, maar men begon hier langzamerhand gewend aan te raken. Uit de laatste jaarvergadering van de jaren zeventig pik ik nog deze krenten: Jos Taam krijgt een compliment voor het opknappen van de prijzenkast. De visclub organiseert nu volledig het damesvissen met de ker mis. Penningmeester Van Reijn trad af en werd opgevolgd door mijn vader die dit, naar ei gen zeggen, best een leuke baan vond. Op deze vergadering wordt de 86-jarige 'ome' Cor Zomerdijk, die nog steeds mee vist, tot erelid benoemd. Ten slotte stelt Arie Veen- man voor dat er tijdens de vergaderingen niet meer gerookt mag worden ledereen gaat akkoord. De JAREN TACHTIG OP AFSTAND BEKEKEN Vermoedelijk zijn de meeste zaken, ko mende uit de notulen 1980-1990, nieuw voor mij. Toch zal ik proberen een zo inte ressant mogelijk overzicht van dit tijdvak te maken. In 1980 heeft het bestuur een verzoek ingediend bij het Hoogheem raadschap Het Lange Rond, om de sloten langs de Zuiddijk uit te baggeren. Een an der uitgaand stuk is een brief aan het ge meentebestuur over de visrechten in de Eilandspolder. Dit probleem is kennelijk na al die jaren nog steeds niet uit de wereld. JosTaam werd kampioen in 1979, gevolgd door J. Eggers Sr. en Jan Taam. De notulen van 6 juni 1980 gaan vooral over baggeren, de visrechten in de polder en de hoeveel heid beschikbare vergunningen. Omdat ambtelijke molens langzaam malen, is het vooral een kwestie van afwachten. Later dat jaar komt er toch goed nieuws: het wa ter langs de Zuiddijk zal in de winter van 81-82 worden uitgebaggerd. 1982. De viering van het 70-jarig jubileum is goed verlopen. Het kampioenschap was wederom een Taamen aangelegenheid, al leen nu eens een keer in een andere volg orde: Ekkie,Tom Poes en JosTaam, respec tievelijk een, twee en drie. Belangrijk was ook dat er een nieuwe puntentelling voor de snoek- en snoekbaarswedstrijden werd vastgesteld en een reglement voor de wedstrijd voor bedrijven en verenigingen. Ook komt er een A en een B klasse voor de baarsvissers en men kan dus promoveren, maar ook degraderen. Notulisten waren 179

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 23