sche volgorde en ik tel tweehonderzesen- zeventig leden, waaronder zes ereleden. Te weten: Piet Beumer (ik neem aan Bruine Piet), Piet Berkhout(de oude Kras), Dirk Pol man, Jb. Plukker, Piet de Rijke (die ik nooit heb zien vissen), en M. Visser(de barbier). Toch wordt het vanaf dat jaar voor mij steeds moeilijker om het gebeuren rond De Hengelaar, met dezelfde intensiteit als daarvoor, te blijven volgen. De veertig ki lometer afstand vormen een 'drempel'voor het bijwonen van wedstrijden en vergade ringen. Daarbij komen nog mijn bestuurs functies bij de visclub in Bovenkarspel en van de Federatie 'De Noordkop'. Toch blijf ik wel lid van De Hengelaar. In 1971 is het minder vrolijke punt betref fende het verbod om te mogen vissen in het water van Staatsbosbeheer, nog steeds actueel. Een delegatie van het bestuur heeft erover gesproken met zowel Burge meester en Wethouders als met functiona rissen van SBB, maar dit heeft niets opgele verd. Men heeft nu de A.H.B. ingeschakeld en wacht geduldig af. De notulen van 24 mei 1972 leveren weinig nieuws op, en ook op het gebied van het vissen in SBB water is geen vooruitgang geboekt. 1972. Net als in veel andere bijeenkom sten komen veel punten steeds weer te rug. Baggeren bijvoorbeeld, vooral van het water langs de Zuiddijk, de subsidie voor de jeugd, de puntentelling en een aan vulling van het programma met snoek-, snoekbaars, karper- en zeeviswedstrijden. De ledenvergadering die meestal voor de opening van het seizoen wordt gehouden, lijkt minder noodzakelijk en veel leden blij ven thuis. Tijdens de jaarvergadering van maart 1975 wordt eerst het overleden erelid M. Visser, de barbier, met een korte stilte herdacht. Voorzitter Maarten van Tiel had aangekondigd om gezondheids reden af te treden. Bij zijn aantreden in Domesvissen tijdens Rijperkermis in 2009. Door alle uitdossingen is vissen lang zamerhand bijzaak geworden. 178

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 22