kampioenswedstrijd van Zaanstreek-Wa terland mee zou mogen doen. De leden vinden dat ik mijn beker wel mag verde digen en ook aan de kampioenswedstrijd mee mag doen, mocht ik als niet-Rijper wederom kampioen worden. In 1971 bestaat de vereniging zestig jaar, maar dit wordt, om de kas niet teveel te belasten, sober gevierd met een gezellige middag in café Stoop in Graft. Echter alleen voor de leden die al vóór 1932 lid waren. Bij het in ontvangst nemen van de vergun ningen van Staatsbosbeheer, stuiten we op een minder prettige verrassing. Ach terop de vergunning staat namelijk: Verbo den te vissen in het water van Staatsbos beheer. Het bestuur dacht dat daar goede afspraken over waren gemaakt en er geen vuiltje aan de lucht zou zijn. Ze voelen zich behoorlijk in de maling genomen. In het zelfde jaar 1971 wordt bij het Scheepvaart huis een nieuwe wedstrijdtoeter gekocht en daar kan controleur Arie Veenman zich dan weer op uitleven. Er zijn in dat jaar bij na tweehonderdvijftig leden en die uit De Rijp staan keurig per straatnaam en huis nummer gerangschikt. Door de uitwisseling met de visclub in Venhuizen had ik daar al de nodige con tacten en werd ik meteen maar lid van hsv 'Puttersvreugd' aldaar. Wel bleef ik, tot on genoegen van mijn vrouw, de wedstrijden in De Rijp bezoeken, simpelweg omdat er rond Bovenkarspel niet op baars gevist werd. Een paar jaar later werd ik lid van de visclub in Bovenkarspel en heb daar het baarsvissen geïntroduceerd. Met succes, want op de grote concoursen haalden we vele prijzen en zelf werd ik diverse keren federatiekampioen baars. Het ledental van De Hengelaar groeit nog steeds snel en stonden de leden in 1971 nog netjes per straat in het grote kasboek, in 1972 is dat totaal anders. Als gevolg van het betalen per giro staan ze nu in alfabeti- 2004. Penningmeester Gerard de Boer doet voor hoe het moet. 177

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 21