leden doen mee. Er worden gratis visver gunningen aan bejaarden verstrekt en we zien dat er in de herfstmaanden veel dag- snoekvergunningen worden verkocht. De club doet mee aan de sportweek en op de jaarlijks terugkomende driekamp met Spijkerboor en Schermerhorn is ze ook van de partij. We tellen honderdeenenvijftig le den en daarvan dragen er niet minder dan tien de naam Taam. Het is zowat een heel nest, zou je denken. Een volgend boek begint met de notu len van de ledenvergadering van 22 mei 1963. De voorzitter spreekt de wens uit dat, ondanks de grote vissterfte, de vangsten in het nieuwe seizoen mogen meeval len. Omdat er veel snoek is doodgegaan, vreest het bestuur een grote afname in de verkoop van snoekvergunningen en dat is weer slecht voor de kas. Men komt met het voorstel dat, wie dit jaar een snoekver- gunning afneemt, er ook zeker van kan zijn dat hij in de volgende drie jaar( zonder te Willem van Braam in zijn jonge jaren met een snoek van formaat. loten) verzekerd is van een snoekvergun- ning. Was het vroeger zo dat de inkom sten van de club voor het overgrote deel bestond uit contributie, anno 1963 en ook komende jaren is het de verkoop van de di verse vergunningen dat geld in het laatje brengt. Op de volgende vergadering van 25 mei wordt besloten, vanwege de terug lopende animo voor de wedstrijden, de aanvangstijd vast te stellen op 09.00 uur en niet meer op zondagmorgen vroeg. Op 17 maart 1965 is er een jaarvergadering in het café van G. Grasboer. Ekkie Taam werd daarin tot kampioen van 1964 uitgeroepen, hetgeen hem verplichtte wederom een jaar op de beker te passen. Na prolongatie het jaar daarop is deze definitief voor hem. De voorzitter deelt mede dat de aan vraag voor de Koninklijke Goedkeuring verstuurd zal worden, nog even geduld graag. Hiermee is hij de traditioneel door Dirk Polman gestelde vraag betreffende dit onderwerp, eens een keer voor. Jan Eg- gers jr. wil op een volgende vergadering een voordracht geven over het vissen op snoek met kunstaas, en de leden zijn daar unaniem vóór. De medaillekast is alweer te klein; we winnen nogal wat prijzen tijdens de vele concoursen. P. Schouten zegt toe een grotere kast te maken. In 1965 betalen we Fl. 799, - pacht aan de beroepsvissers en een jaar later is dat al opgelopen tot Fl. 910, -. Bij de uitgaven van 1966 zie ik voor het eerst de post motorbo ten Fl. 5, - en dat betekent dat men per mo torboot op de Mieuwijdt of het Kruiswerk een wedstrijd is gaan vissen. Dat jaar wa ren er honderzevenennegentig betalende leden, waarvan er nu een groot aantal van buiten De Rijp komen. Ook komen er veel nieuwe leden uit de toen zo genoemde 'nieuwbouw', ten zuiden van De Rijp. Een moeilijk punt van deze vergadering was het feit dat Jan -Tom Poes - Taam een 175

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 19