in een grote opkomst, maar het zijn niet alleen deze wedstrijden die veel deelne mers trekken, ook de uitwisselingswedstrij den met andere clubs, en de diverse vrije baarswedstrijden brengen veel vissers in de benen. Omdat ik de jongste was, geen brommer had en er in een auto altijd nog wel een 'plekkie'was, kon ik meestal koste loos mee. Zelf leerde ik al op jonge leeftijd veel goede stekken kennen en dat gold ook voor de etablissementen met volledige vergunning, waar je samenkwam en waar je dan ook vaak een uurtje (of wat) moest wachten op de prijsuitreiking. Altijd gezel lig! Het oudst geredde kasboek eindigt met de inkomsten en uitgaven van 1960. Ik prijs me gelukkig dat ik ook het kasboek '1961 -1977' heb kunnen redden. Vanaf dit moment heb ik zowel het kasboek, als de notulen beschikbaar om informatie uit te halen. Zo vind ik in de notulen van de jaarvergadering van 30 januari 1960 dat de jeugdige Jan Eggers opnieuw kampioen is geworden, de wisselbeker mag houden en ook nog een medaille krijgt. Ook wordt de feestcommissie voor het 50-jarig jubileum samengesteld en komt de Koninklijke Goedkeuring weer aan de orde. De voorzitter zet het belang hiervan vooral in verband met het terugkrijgen van de visrechten van het Rijper water, waar nu al vijftien jaar over wordt gesteggeld. Op de dag dat we vijftig jaar bestaan, 24 mei 1961, wordt een ledenvergadering ge houden en wordt het lid J. Noë, benoemd tot erelid, omdat hij al vanaf de oprich ting lid is, een unicum! Verder komt er een verzoek het water langs de Zuiddijk uit te baggeren. Dit geeft zoveel problemen in de gemeenteraad en de verwachting is dat dit voorlopig niet zal gebeuren. Ook worden de nieuwe statuten en het huis houdelijk reglement goedgekeurd, dit alles in het kader van de Koninklijke Goedkeu ring, die er overigens nog steeds niet is. In 1961 heeft de club honderdzesenveertig leden en bij drieëndertig hiervan vinden we de toevoeging 'Amsterdam'achter de naam. Het grote voordeel van deze 'buitenleden' is dat ze hun jaarlijkse contributie van drie gulden, zonder uitzondering in één keer voldoen. Het 50-jarig bestaan van De Hengelaar wordt gevierd in de achterzaal van café Blokdijk. Ik kan het me nog heel goed herinneren en het door mij nooit wegge gooide feestprogramma, is nu een bron van informatie. Niet echt positief is de opkomst bij de jaarvergadering van 25 februari 1963: vijf bestuursleden en twaalf leden. Vermoede lijk zijn sneeuw en ijs daar mede debet aan, want het was nu eenmaal een barre winter. Uw schrijver zat in die tijd in militaire dienst en bleef onder het mom van 'slechte ver bindingen', regelmatig thuis. Ik ging dan met Nic. Molenaar mee om bijten rondom de fuiken te hakken en deze te lichten. En ik moet u zeggen: ik wist niet dat er zoveel paling tegelijk in één fuik kon kruipen. Tel kens weer ging de bakfiets vol met kuipen levende aal naar de zogenaamde karen in het diepere buitenwater, waar de kans op sterfte minder groot was. Omdat wij des tijds vlak achter de sluis aan Rechtestraat 75 woonden, heb ik daar met eigen ogen de vele tonnen dode vis zien drijven. De visstand in de Eilandspolder heeft in dat jaar een behoorlijke klap gekregen. Gerard Taam Gz., beter bekend als Ekkie, werd met slechts vierendertig baarsjes kampioen van 1962 en mocht zodoende een jaar op de, door kastelein Henk Oude- jans geschonken, wisselbeker passen. In 1963, wordt de animo voor de baarswed strijden minder, gemiddeld achtentwintig 174

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 18