langs dreven op te vissen en die dan op te geven als vangst. Later werd een emmer tje met water verplicht voor de vissers, zo dat de vangst gecontroleerd kon worden. Toch was ook dit niet feilloos. Er gaat een verhaal dat iemand (van een andere club) zijn van te voren gevangen baarsjes in een met water gevulde hengelkoker bewaarde, en deze dan vlak voor de toeter in zijn em mer losliet. Ja, als je echt wilt winnen.... Caféhouder Klaas Veenman stelde een wis selbeker beschikbaar, echter, het logo van de Amstel Brouwerij vertelde wie de wer kelijke sponsor was. Wie deze beker twee keer achter elkaar of drie keer in totaal won, mocht hem houden. In mei 1958 geeft mejuffrouw Geer tje Blaauw een diapresentatie over het leven en voortplanten van de vissen, en in het bijzonder dat van de aal. Van wege mijn eerder genoemde overwin ning kreeg ik tijdens de jaarvergadering 14 februari 1959 de wisselbeker over het seizoen 1958 uitgereikt. Onnodig te zeg gen dat ik zo trots was als een pauw. Omdat de visclub steeds vaker aan invi- tatietoernooien meedoet, en ook bekers en medailles wint, wordt de behoefte aan een medaillekast groter. Besloten wordt dat enkele handige leden er een zullen maken. Restte alleen nog de vraag: in welk café deze kast moest komen te hangen. In deze notulen lezen we ook voor het eerst over het verkrijgen van de Koninklijke Goedkeu ring. Dit punt zal nog vaak terugkomen. In de vergadering van 23 mei 1959 wordt ook al aandacht besteed aan het 50-jarig jubile um, dat pas twee jaar later, op 24 mei 1961, een feit zal zijn. Er komt een feestcommissie en men wil per lid, per maand, vijfentwintig cent gaan sparen. Het nieuwe controlesy steem waarbij de baars in een emmertje bewaard wordt, bevalt prima. Zo eindigen de notulen uit de jaren vijftig. Groter groeien en het so-jarig jubileum Voordat ik er erg in heb, zijn we al weer in het volgende decennium aangekomen. De clubwedstrijden mogen zich verheugen 7963 Kampioen in Schermerhorn. Achterste rij: 1/1/.v. Braam, A. Veenman, A. Talen, M. v. Tiel, Jb. Muller,J. Eggers Sr., J Noë. Voorste rij:J. Taam, Ek Taam, H. Klompmaker, Jos Taam, P. Berkhout en T. Klompmaker. 173

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 17