destijds ook gecontroleerd door politie agent Londo, die de regels vrij goed kende. Op 8 oktober 1955 is er in café Grasboer een vergadering met de beroepsvissers. Ik weet uit mijn jeugd dat er flink wat be roepsvissers in de polder waren. Ik kan de koppen van Gerrit Kroon, Arie Roele/Dove' Bol Groot, Tinus Kieft en niet te vergeten Nic. - De Poolse Jood - Molenaar, nog zo voor de geest halen. De uitgaven van 1957 laten een aantal ver anderingen zien. We komen dan een post tegen, 'Pacht beroepsvissers' ,die Fl. 200,- bedraagt. Deze verandering zal wel niet vanzelf zijn gegaan, want er was in april weer een vergadering met de beroepsvis sers. Kort daarna is er eerst schriftelijk, en dan telefonisch overleg met de Kamer van Binnenvisserij in Den Haag, en vervolgens reist de penningmeester af naar deze stad voor overleg. Voor mij is de ledenlijst van 1958 het be wijs dat ik van de jeugd overging naar de senioren. Ondergetekende werd dat eerste jaar meteen baarskampioen en als jongste kampioen ooit, gerechtigd deel te nemen aan de kampioenswedstrijd van Zaan streek-Waterland, gehouden te Oost-Graft- dijk. Gewend aan het ondiepe polderwater weet ik nog goed dat ik tekort lijn op mijn hengel had om de worm op de bodem van het 3 a 4 meter diepe N-H Kanaal te krijgen. Ik eindigde ergens in de middenmoot. In dit jaar heeft de club voor het eerst een nadelig saldo van Fl. 18,85 en dat nog wel in het jaar waarin men voor het eerst meer dan honderd leden heeft. Na zevenenveertig jaar ongewijzigd te zijn gebleven, is de kogel eindelijk door de kerk: de contributie gaat 'drastisch' om hoog met 25 procent! Voortaan moet er een stuiver meer betaald worden en komt de contributie op een kwartje per maand. i; In datzelfde jaar 1959 word ik opnieuw clubkampioen en mag ik de wisselbeker zelfs definitief houden. Ik bedenk me nu dat er destijds niemand moeilijk deed als ik met mijn vijftien jaar vanwege de prijs uitreiking in het café kwam. Ik leerde er niet alleen biljarten, maar ook een pilsje drinken. Die prijsuitreikingen waren altijd erg gezellig en we bleven vaak mooi nazit ten in de kroeg. Ook dat schijnt bij vissers te horen. Notities uit de notulen De jaarvergadering over 1949 wordt ge houden in het café van C. Blokdijk. Via het kasboek kom ik er achter dat deze bijeen komst begin mei 1949 plaatsvond. Vrij laat voor een jaarvergadering en de voorzitter zegt toe dat de volgende jaarvergadering weer in januari zal worden gehouden. Be langrijkste punt is de vraag of het Rijper water weer in handen van De Hengelaar komt of bij de beroepsvissers blijft. Het is ondertussen januari 1951 en tij dens de jaarvergadering geeft Andries Tol een uiteenzetting over hoe de jubileum avond van het veertig jarig bestaan er uit zal gaan zien. Het feest wordt later naar ieders tevredenheid gehouden, maar in de jaarvergadering van 1952 stelt de pen ningmeester dat er nu wel wat zuiniger omgesprongen moet worden met de kas. De veertien nieuwe leden brengen enigs zins verlichting. Het is nog steeds 1952 als we in de notulen lezen dat het gebruik van een werphengel tijdens wedstrijden wordt verboden. Voorzitter Jan Schouten kondigt aan dat hij 'wegens omstandigheden' de verga deringen niet meer kan leiden zoals het hoort. Schouten begint op leeftijd te ra-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 15