7936. Op het uitzetten van vis kwam veel 'volk'af. vooral is uitgeschreven om over de uiter mate slechte vangsten van dat jaar te pra ten, komt ook het vaandel weer ter sprake. Waar zijn de gelden voor dit vaandel? Be sloten wordt deze kwestie op de komende jaarvergadering te bespreken. Deze werd gehouden op 15 februari 1941 en de vraag was of dit vaandelfonds zelfstandig moest blijven of dat de gelden in de kas van declub moesten komen. Behoudend als men was, werd er besloten alles bij het oude te laten. De voorzitter deelt mede dat hij bericht heeft ontvangen van het Rijksbureau voor de inlevering van metalen, maar de toeter en de wisselbeker vallen niet onder dit be sluit. In de jaarvergadering van 22 mei 1943 komen de moeilijke tijden aan de orde. Het kopen van prijzen is zeer moeilijk want er is bijna niets te krijgen. Op de eerste naoorlogse jaarvergade ring van 26 mei 1945, blijkt dat het leden tal gelijk is gebleven en nu vierenvijftig bedraagt. Dit is de enige vergadering in 1945 en de jaarvergadering van 2 febru ari 1946 is de volgende. Een belangrijk punt is de vraag of de visrechten voor het Rijper water, die in de oorlog aan de beroepsvissers waren gegeven, nog te rug zijn te krijgen. Er wordt besloten een verzoek bij de gemeenteraad in te die nen. De viering van het 35-jarig jubileum, in 1946, wordt gedaan door middel van een wedstrijd op 22 september in het N-H Ka naal. Andere feestelijkheden kosten teveel geld en daar is de kas niet op berekend. De nieuwe kastelein Gerrit Grasboer stelt een fles cognac beschikbaar voor de grootste baars. De notulen van de jaarvergade ring van 19 april 1947 gaan vooral over de dure vergunningen voor het polderwater en wederom over het verzoek aan de ge meente inzake de visrechten. Tijdens de 169

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 13