dit jaar wordt er een baarswedstrijd uitge schreven in de Belsloot, op het land van de heer Bakker. In de notulen komen we dit viswater ook tegen onder de namen Belt- sloot en Bellesloot. Persoonlijk denk ik dat deze laatste naam de juiste is, omdat ik die ook op oude kaarten tegenkom. Hoeveel baarzen er tijdens die wedstrijd in de Bel lesloot gevangen worden, vermelden de notulen niet. Wel dat secretaris Jb. Plukker de eerste prijs had en ik vraag me af of hij deze gewonnen haardfauteuil op de fiets mee naar huis heeft genomen. Met de wijze opmerking van de heer C. Zomerdijk, dat de leden hun grieven niet op straat of aan de waterkant moeten uiten, maar op de vergadering, maakt de voorzitter een einde aan de laatste vergadering uit de ja ren dertig. Oorlog en vrede In 1940 zijn er minder leden dan in het voorgaande decennium, namelijk zesen vijftig. In 1942 bedanken gedurende dat visseizoen niet minder dan negen leden en ondanks dat de oorzaak daarvan niet vast staat, laat dit zich vrij gemakkelijk raden; het was oorlog en men had andere prio riteiten. In 1943 heeft de club nog slechts tweeënvijftig leden en lees ik datT. Klom penmaker naar Duitsland moet. Blijkbaar niet voor lang, want in 1944 staat hij weer op de ledenlijst, maar nu is het zijn broer H. Klompenmaker die bedankt. In dat één na laatste oorlogsjaar zijn er minimale activi teiten. In maart 1945 wordt H. Klompenma ker weer lid en nog wat vissers, onder wie Willem van Braam melden zich aan, zodat de club naar negenenvijftig leden groeit. Als we naar de inkomsten en uitgaven van 1946 kijken, zien we - en dat kan ook bijna niet anders - veel meer activiteiten dan in de voorgaande jaren. Zo was er naast vijf baarswedstrijden ook een jubi leumwedstrijd ter ere van het 35-jarig be staan. De leden J. Schouten en Jaap Pluk ker ontvingen ieder een azalea vanwege hun respectievelijk 50- en 25-jarig huwe lijk. Kom daar tegenwoordig nog maar eens om... Meester van Houwelingen zit in de kascontrolecommissie en dat geldt ook voor G. en J. Taam. Op 3 september 1948 'verdient' De Hengelaar drie gulden met een eervolle vermelding tijdens een gondelvaart, waar me persoonlijk nog heel vaag iets van voorstaat. Notities uit de notulen. Ik ben blij dat er ook gedurende de oor logsjaren notulen zijn gemaakt van toch nog heel wat vergaderingen, want daar haal ik meer informatie uit dan uit de kas boeken en ledenlijsten. De jaarvergade ring van 10 februari 1940 gaat vooral over de zeer strenge winter en de duizenden dode karpers die men toen al onder het ijs zag liggen. In de voorgaande jaren heb ben de beroepsvissers en de gemeente vooral karpers uitgezet, echter nu heeft de gemeenteraad besloten om snoekbaars uit te zetten. Vanuit De Hengelaar besluit men een subsidie van vijftien gulden voor dit project te geven.Tevens zal het bestuur informeren wat voor aktes en vergunnin gen er nodig zijn om met levend aas te mogen vissen. Op 25 mei, bij de volgende vergadering, is de oorlog een feit. De bur gemeester heeft toestemming verleend om deze vergadering, en ook volgende vergaderingen door te laten gaan, op de nadrukkelijke voorwaarde dat er niet over politiek gesproken zou worden. De voor zitter verzoekt de leden hier rekening mee te houden. In de laatste vergadering van 1940, die 168

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 12