DE BUURTJES VAN DE RIJP Het is al weer enige tijd geleden dat Eric Berkhout (De Rijp 1967) in De Kroniek een boekje opendeed over zijn geboorte grond, De Buurtjes. Om precies te zijn in de decembernummers van 2009 en 2010. In twee uitgebreide afleveringen ging Eric met u aan de wandel door De Buurtjes, op de eilandjes ten zuiden van de Kerkstraat. In een vlotte en boeiende verteltrant wees hij u de plekjes die hij zich uit zijn jeugd herinnerde of waarover buurtgenoten hem hadden verteld. Hij onderzocht de fei ten op juistheid en deed veel navraag. Zo ontstond een innemend verhaal van begin 1900 tot heden, over totaal 54 pagina's in twee publicaties. Daar bleef het echter niet bij want er bleek meer materiaal te zijn. Ook aanvullingen en verbeteringen van lezers gaven aanleiding om de teksten op verschillende plaatsen te redigeren. Het heeft Eric doen besluiten het verhaal opnieuw te schrijven met daarin alle nieu we en verbeterde gegevens. Het werd een compleet aansluitend verhaal, even boei end geschreven, nu op 160 pagina's met twee keer zoveel foto's van briljante kwali teit. Alles bijeen gebracht in een boekje op hetzelfde formaat van De Kroniek voorzien van een prachtige kleurenkaft met als ti tel: De Buurtjes van De Rijp, een wandeling door de tijd. Het bovenstaande had eerder in De Kroniek moeten komen, maar het boekje van Eric kwam later uit en kon niet meer in nummer 3 worden aangekondigd. Achteraf bleek dit ook niet nodig, want binnen enkele weken waren alle 300 exemplaren verkocht. Het bewees de kwaliteit van het boekwerkje in alle opzichten. Een aanhoudende vraag deed Eric besluiten er nog eens 300 bij te laten drukken. Eigenlijk mag een dergelijk boek niet in uw boekenkast ontbreken. Om de prijs hoeft u het niet te laten, slechts 14,95 (exclusief eventuele verzendkosten). Af te halen bij Eric Berkhout, kapper Paul Bakker en het Museum In 't Houten Huis. Bestellen kan via eberkhout(5)qmail.nl of tel. 0299-671522, daarnaast kunt u ook te recht bij: www.4-seizoenenshop.nl Fred Hoek Eric Berkhout 102

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 6