TWEE RECTIFICATIES Rectificatie i Eens een frik, altijd een frik In het artikel over Wilhelmus Grasmeer stond vermeld dat Johannes Megapolen- sis Junior omstreeks 1640 predikant was in de Wieringermeer. De Wieringermeer ontstond echter pas zo'n kleine 300 jaar later. Het moest natuurlijk zijn de Wierin- gerwaard (het Slick). Uw redacteur had deze naamsverandering aangebracht om, zoals een oud leraar vaker doet, te kijken of zijn lezers wel 'bij de les zijn'. Het gevolg was hartverwarmend: twee dagen lang stroomde de mailbox vol en stond de tele foon roodgloeiend! Geen twijfel mogelijk: de Kroniek wordt gespeld! Het woord 'gespeld' is prima op zijn plaats, omdat u bij het lezen van boven staande moet denken aan de rubriek 'De speld' in de Volkskrant, waarin soms prach tige beschrijvingen staan die vaak niet van echt zijn te onderscheiden. Aan u om uit te maken of hier sprake is van een 'Speld'. (Met dank aan Wim Schermerhorn) Rectificatie 2 Martin Dalenberg mailde dat bij de foto van de kerk in West-Graftdijk op blz. 59 van de vorige Kroniek, bij het artikel over Ds Grasmeer, ten onrechte staat 'een recente foto van de kerk in West-Graftdijk'. Je zou het woord 'recent' kunnen verdedigen in vergelijking met de jaren waarin het ver haal speelt, maar hij heeft natuurlijk vol komen gelijk. Martin Dalenberg plaatst de ansichtkaart terecht in de jaren 1920-1930, het was 1922. De vermelding 'recent' is dan onjuist. Hieronder de bewuste ansicht kaart. Dick Mantel 101 Gtotfië vil Y/o t* Grifiidijk

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 5