HISTORISCH SCHERMEREILAND brengen. Uiteraard kloetend en helemaal schoongeboend en geschrobd. Na een week of wat konden we de praam hersteld van mankementen en van binnen en bui ten geteerd weer ophalen. Tijdens zo'n onderhoudsperiode merkte je pas hoe be langrijk de praam voor het bedrijf was, om dat alles wat vervoert moest worden met de praam moest gebeuren. Zelf een praam hebben was een luxe. Gevolg was wel dat jan en alle man kwam vragen om hem te mogen gebruiken of men vroeg of wij hen konden helpen. Soms greepje zelf mis als hij zonder te vra gen "even" werd gebruikt. Als ik thuis geen "werk" meer had ging ik bij buren of tuinders helpen. Uiteraard was je wel altijd aan het werk. Toen mijn vader in 1964 overleed zijn de bedrijfsactiviteiten beëindigd. De leeg loop van de polder was toen al enige tijd in gang gezet. Veel tuinders hadden hun toevlucht gezocht op de fabrieken in de Zaanstreek, omdat de geteelde produkten te weinig meer opleverden. Bovendien wa ren ze voor ziektekosten verzekerd. Piet Berkhout Volgende'Uit de pen van' komt van Ongeveer een jaar geleden is de website van Museum In t Houten Huis geheel ver nieuwd. Zo zijn de topstukken van het museum op de site te bewonderen. Verder treft u uitgebreide informatie over de museumboot Maria-Lijntje aan; zie yy^v^houjtejihuls. nl/varen. Museum In't Houten Huis Als u op de homepage klikt op "Schermereiland op de kaart", wordt u geleid naar de website www.historischschermereilandjil. Een deel van de inhoud op deze site is.ge plaatst door vrijwilligers van het museum. Bewoners van het Schermereiland zijn van harte uitgenodigd ook foto's en verhalen te plaatsen. En dat geldt natuurlijk ook voor oud-bewoners of andere belangstellenden. Zo hopen we op deze site niet alleen de'of ficiële' geschiedenis te tonen, maar juist ook meer persoonlijke geschiedenissen. Samen met u hopen we op termijn een mooi beeld te geven van ons verleden. 152

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 56