Van de voorzitter, Als eerste wil ik u nog even attenderen op onze tentoonstelling '400 jaar Beemster'. Een tentoonstelling die u gezien moet hebben: tot en met 14 oktober kunt u dat nog doen! Vanuit het museum zijn wij volop bezig met de voorbereidingen voor de boeken markt eind augustus. Het museum staat daar altijd met een kraam en verkoopt dan oude (en geschonken) boeken. Bedoeld om in het centrum van ons dorp extra re clame te maken voor het museum maar de belangrijkste reden is wel om de finan ciën aan te vullen. Stelt ons toch in staat om iets extra's te kunnen doen. Dit jaar is er ook een museumnacht en het Midwinter feest komt er aan. Aan beide evenementen neemt ons museum deel. De Gemeente Schermer heeft -evenals Graft De Rijp- gekozen voor een fusie met de gemeente Alkmaar. Waarmee ons ge hele aandachtsgebied in de (nieuwe) Ge meente Alkmaar komt te liggen. Met nog steeds wel een stuk'braakliggend terrein': de polder Schermer. Lijkt mij een goed on derwerp voor eerste overleg met de beide 'molen-stichtingen' in de Schermer. Met de Gemeente Graft - De Rijp zijn wij in ge sprek over de route voor het museum bij deze fusie. Zal een onderwerp zijn waar ik regelmatig bij u op terug zal komen. Als ik dit voorwoord schrijf heb ik zelf vakantie en geniet ik van het goede zo merweer. Voor het museum en de Maria Lijntje is het te hopen dat dit -na een te nat en wisselvallig begin van de zomer- voort duurt. Dit is nodig voor de vaartochten van de Maria Lijntje en om de benodigde bezoekersaantallen te behalen. En voor onze gastvrouwen en heren is het natuur lijk leuker om veel bezoek te ontvangen. Dit jaar hebben wij een stap gemaakt in de verdere 'bijscholing' van dezelfde gastvrouwen en -heren. Een training be drijfsveiligheid heeft begin dit jaar plaats gevonden en onlangs is er een e-learning beschikbaar gekomen. Met deze e-lear ning kun je de belangrijkste kennis over geschiedenis van het Schermereiland en onze collectie tot je nemen. Waarmee onze bezoekers, ook bij de rondleidingen, optimaal worden geïnfor meerd. Mogelijk gemaakt door een forse financiële bijdrage vanuit de Mondriaan Stichting. Belangrijkste compliment en woord van dank is hierbij voor Herman Meddens, hij kwam met dit idee bij ons en heeft er voor gezorgd dat het" uiteindelijk indrukwekkende" resultaat werd bereikt. Dus denken 'vrijwilliger bij het museum - dat kan ik niet'is hiermee verleden tijd. In ieder geval hoop ik u binnenkort in ons museum te zien! Aldert Pilkes Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 51