Nog wat laatste persoonlijke herin neringen. Dit kasboek eindigt min of meer op het moment dat uw schrijver voor het eerst de voetbalwedstrijden van DREO bezocht. Ik ging eerst mee met mijn vader, meestal vergezeld van ome GerritTwint die op be stuurlijk gebied met de club te doen had en ome Janus Kruiswijk die zelf in REO ge voetbald had. Later ging ik wel eens met mijn kameraad van de lagere school, Kees Visser wiens vader en onze buurman Ger- brand Visser in die tijd voorzitter was, naar de Zuiddijk. Of mijn vader in de DREO pe riode ook al in het bestuur zat weet ik niet precies. Ik vermoed van wel want bij de fusie in 1959 kwam hij vlot in het nieuwe dagelijkse bestuur van S.V. De Rijp. Wat ik wel zeker weet is dat we jarenlang, ik ver moed zo vanaf midden vijftiger jaren, op donderdagavond veel mensen die met de voetbalclub te maken hadden, over de vloer hadden. Dan werd de voetbalpool ingeleverd en de koffiepot in huize Eg- gers, Rechtestraat 75, maakte overuren. Wat mijn moeder er van vond, weet ik niet. Wel weet ik dat ze vaak de benen nam naar mijn grootmoeder Anna Twint-Heinis, voor ons gewoon Opoe Twint, die naast ons woonde. Een van de vaste koffieklanten was oude Pappie Veenman, de vader van Hoedje en hij bleef tot heel laat zitten. Zelf verdiende ik nog wat zakgeld met het ophalen van de formulieren van de voetbalpool. Je moest dan zegeltjes plak ken, geld vangen, een gedeelte afscheu ren en teruggeven en ik had zo mijn vaste rondje. De eerste klanten waren Buik en Kogel Konijn waar ik altijd wel 10 of 20 cent voor de moeite kreeg omdat ze nu zelf niet de deur uit moesten. Vaak kwam het voor dat men de pool nog niet ingevuld had en werd mijn mening voor een 1, 2 of 3 gevraagd. Vooral op de buurtjes vond ik het gezellig en kreeg koffie bij de fam. de Haard en moest als 4e man meedoen met klaverjassen bij Correman Alles. Later bleef ik, als ik tijd had en niet moest vissen, de wedstrijden aan de Zuiddijk en op de Meelzak bekijken want er speelden nogal wat leeftijdgenoten en vrienden in het eerste elftal. Ik denk dan aan mijn beste vriend Nico "Pino" Zomerdijk, Kees "Harg" Nibbering, Loek"Poetse" van Straten, Nico "Bertus" Tromp en Gerard "Fludder" Smit om er maar een paar te noemen. Het kijken naar de elftallen met veel bekende gezich ten is een reis terug in de tijd en ik hoop dat er ook een aantal foto's bij dit artikel geplaatst zullen worden. Blijft tenslotte nog een belangrijke vraag voor me over: Wat moet er gebeuren met deze kasboeken van zowel "De Hengelaar" als (D.)R.E.O.? Persoonlijk vind ik het geen goede zaak als ze bij mij in Bovenkarspel blijven. Ik heb ze in de afgelopen jaren ge bruikt om diverse artikelen over het wel en wee van beide clubs op papier te zetten en deed dit met veel plezier. Ik zou het liefste zien dat ze naar het museum "In 't Houten Huis" gaan. Misschien dat men ze nog wat kan restaureren en dan zijn ze nog altijd als naslagwerk te gebruiken en raken ze niet weg. Want geloof me, er is nog veel meer informatie uit te halen. Het zijn sociale do cumenten die goed laten zien hoe de clubs in De Rijp zich staande wisten te houden in moeilijke tijden. Ik schreef dit artikel met plezier en houd me aanbevolen voor op- of aanmerkingen en vragen. Jon Eggers De afbeeldingen zijn of door Jan Eggers aangeleverd of gehaald uit '1932-1972; 40 jaar S.V. De Rijp'. 146

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 50