i 3 r P ken hebben gezien en in orde bevonden. Op 10 november 1946 zien we voor het eerst de naam DREO in de boeken en ze spelen op die dag tegen Blauw Wit. De en tree levert 14 gulden op en dit keer wordt ook de opbrengst van de tribune apart vermeld: Fl. 2,90. Een interessante post is die van 12 november, "in leen ontvangen" staat er en het bedrag is niet mis: 300 gul den. Wie deze lening heeft verstrekt wordt niet meteen duidelijk. Ik las in het jubile umboekje dat in mei 1947 de tribune her bouwd is en dat klopt wel want op 4 mei is er een collecte die Fl. 94,15 opbrengt. Er zijn veel kosten vanwege het onderhoud en opknappen van het veld en er zijn re keningen voor het repareren van de doel- netten, maaiersloon, kalk en turfmolm, veel kluwens touw, terreindienst v.d. KI. en daarmee zal zeker Keesie van de Kloos ter bedoeld worden die op deze manier 7,50 gulden verdient. Ook nog de nodige nieuwe ballen en veters. De mooiste on kostenpost vind ik de Fl. 1,75 voor het over zetten van de ploeg adspiranten met het pontje van Akersloot. Dit seizoen leverde een batig saldo van Fl. 96,26 op en met dit bedrag in kas begint men aan het seizoen 1947/48. De eerste grote post die opvalt, is de op brengst van de verloting begin december 1947. Die bedraagt maar liefst Fl. 589,80 en een paar dagen later wordt Fl. 300, - onder de naam "Aflossing schuld" uitgegeven. Ik kom ook het kleinste bedrag dat gedecla reerd wordt tegen: 5 cent voor een postze gel. Stap voor stap zie je dat er meer reke ningen per giro betaald worden, vooral de nota's van de bond. Op 7 februari 1948 is er een bestuursvergadering en misschien ging het wel over het aftreden van de pen ningmeester. Ik vind namelijk een notitie dat 2 dagen later een nieuwe financiële man de boekhouding in orde heeft bevon den en overgenomen. Er was toen Fl. 6,75 6* rTfr,* ntt~ v% De tijd van de grote uitgaven, eind jaren veer tig. Een offerte voor het egaliseren van het DREO veld. De afrekening van de giro is van 3 mei 1949- in kas en op de rekening bij de Boerenleen- bankstond Fl.355,56. Eigenlijkzou je de no tulen van de vergaderingen uit die periode moeten kunnen inzien om een beter beeld te krijgen. Aan het zeer duidelijke hand schrift is duidelijk te zien dat er een wis seling van de wacht is geweest en er wor den ook meer volledige namen genoemd. De grootste uitgavenpost, Fl. 551,76 is een nota van 21 maart 1948 van aannemer N. Oudejans en Zn. en zal wel met de tribune of kleedkamer te maken gehad hebben. Waarschijnlijk was het ontvangen van Fl. 516,38 vanwege "Inundatieschade" een grote meevaller. Een verrassing is ook dat ik een betalingsformulier van het Ministe rie van Financiën, Afdeling Oorlogsschade achter in dit kasboek vond. Men betaalt Rijper Voetbalvereniging R.E.G., Westeinde 2C, De Rijp, NH een bedrag van Fl. 515, -• Ik zal een foto van dit unieke document ma ken. Vanaf mei 1948 komt dan weer de post "Onkosten trainer" in de boeken en het salaris is 21 gulden per week. Daan Hoek 144 JrtLA&te-r*, ffZ£Xb% I

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 48