fenomeen kwam ik ook in de kasboeken van de visclub tegen en voor 1941 was het 16 gulden. Notaris Luyckx en Th. Berkhout keuren begin oktober 1941 het financiële verslag goed en snel verder naar het vol gende seizoen. In 1941/42 werd er voor 908 gulden inge vangen en bedroegen de kosten 810 gul den zodoende een batig saldo van 98 gul den. Veel interessanter is het natuurlijk om te zien hoe die getallen tot stand gekomen zijn. De contributie is nog steeds met bijna 300 gulden de grootste inkomstenbron, ge volgd door bijna 200 gulden entree en 146 gulden van de trouwe donateurs. Een gro te kostenpost is het bedrag van Fl. 197,93 voor de revue ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan op 7 december 1941. Maar de leden betalen bijna hetzelfde bedrag om deze revue te mogen bijwonen. De terrein- huur aan P. Bakker bedraagt 100 gulden en onderhoud en materiaal staan voor 70,57 gulden in de boeken. Eerder heb ik gemeld dat men in de oorlog de naam REO diende te wijzigen in REG maar deze naam heb ik in dit kasboek niet gevonden. Misschien een vorm van passief verzet. De naamsver andering van REO naar DREO in november 1946 wordt wel meteen in dit kasboek ge meld. Ook in 1942 wordt er weer een fooi van Joseph Beumer ter waarde van 5 gul den ingeschreven. Maar ook zie ik ieder jaar een rekening van de familie Beumer die varieert tussen de 20 en 37 gulden en die geboekt wordt onder terreinonkosten en materiaal. Ik neem aan dat er wel ergens een link is tussen beide posten. Ook geeft de club op 6 juli een presentje als de fam. Beumer 45 jaar getrouwd is. Dat de ballen kostbaar waren, blijkt uit de rekening van 20-4-1942 want de repara tiekosten bedroegen 6 gulden. Regelmatig kom ik ook nota's tegen van aannemer N. Oudejans en die worden geboekt onder terreinonkosten en materiaal en ik ver moed dat ze voor onderhoud en reparatie van de tribune, de trots van de club, ge weest zijn. De post reiskosten blijft ook in dit sei zoen blanco en verdwijnt daarna uit de lijst met kolommen. Wel zien we Fl. 1,50 aan onkosten voor het repareren van 2 buiten banden en zou de club zelf fietsen hebben aangeschaft? De eerste opvallende post van het seizoen 1942/43 is de rijksdaalder onkosten voor een scheidsrechter uit Limburg, en dat in oorlogstijd! In het jubileumboekje lees ik dat de eerste vermeldingswaardige ge beurtenis na de oorlog het behalen van het Gouden Kruis was. Een belangrijke wedstrijd want er kwam maar liefst Fl. 33,40 aan entreegeld binnen en er werd met 4-1 gewonnen van DVO uit Medemblik. Wat echter niet klopt is dat deze wedstrijd na de oorlog plaats vond, volgens het kas boek is de juiste datum 6 juni 1943 en was de uitslag 6-3. Wie heeft gelijk? Een vraag voor de historici onder de lezers. Verder geen schokkende zaken al vraag ik me wel af waarom de terreinhuur nu weer van 100 naar 180 gulden gegaan is? In het volgende seizoen kom ik op 27 maart 1944 de post Inundatiegeld 1940 ter waarde van 94 gulden als inkomsten tegen en ik snap vooral dat jaartal niet. In 1944 stond het REO veld wel onder water en voetbalde men verder op het veld van AVV. Dat is ook terug te vinden in de be taalde huur, 3 gulden per wedstrijd. Door dat REO en AVV in dezelfde klasse waren ingedeeld, kreeg men ook interessante derby's. In het jubileumboekje staat dat via een van deze derby's AVV in de KNVB, dus een klasse hoger, gekomen is. Het kasboek laat dit ook zien want de recette van de eerste beslissingswedstrijd op 30 april 1944 bedroeg maar liefst Fl. 124,12 en dat was een record. De wedstrijd zal wel spannend geweest zijn want de eindstand was 1-1. Op 142

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 46