schijnlijk Goes, betaalt dezelfde dag zijn 10 gulden donateursgeld. Op 12 en 19 mei 1940 wordt er geen con tributie opgehaald, maar er wordt wel 2 keer het woord Oorlog ingevuld. De totale ontvangsten in dit boekjaar bedragen Fl. 500,33 en laten we eens kijken hoe het met de uitgaven ging. Naast de al eerder ge noemde vaak terugkomende kosten zien we nu een bedrag van Fl. 1,92 voor 4 tele grammen. Wat ik van de gasrekening van 20 cent van 30 oktober 1939 moet denken, weet ik niet. Dat een goede voetbal toen niet echt goedkoop was, blijkt uit de aan schaf van een Union bal van Fl. 8,60 en een door Cees Heijnis gekochte Ajax bal die Fl. 7,95 kostte. Waarschijnlijk een koopje of iets bijzonders want de kinderen van deze schoenmaker naast de sluis kregen een fooi van 1 gulden die netjes in de boeken staat. De totale uitgaven over dit boekjaar 1939-40 waren Fl. 418,63 en het batig saldo bedroeg Fl. 81,70. Geen slecht resultaat als men bedenkt dat het saldo van het voor gaande jaar slechts Fl. 2,78 was. Opmerke lijk is echter wel dat men over dit jaar geen terreinhuur, zijnde Fl. 180, - heeft betaald. Maar het meest opmerkelijke vind ik dat in het seizoen 1938/39 ontvangsten en uit gaven beide rond de Fl. 1150, - liggen en een jaar later de ontvangsten en uitgaven meer dan gehalveerd zijn. Ik vermoed dat het uitbreken van de oorlog en een forse terugloop van donateurs, contributie en entreegelden daar debet aan zijn. Voetballend de oorlog door Omdat ik nu vrij aardig weet hoe de ver slaggeving van dit kasboek in elkaar zit, ben ik eerst eens gaan kijken naar de to taalcijfers over het seizoen 1940/41. Ook in deze periode een vrij lage "omzet" van rond de Fl. 670, - en een batig saldo van slechts Fl. 17,20. Ook nu weer gekeken naar interessante posten met liefst de namen van dorpsbewoners die bij het wel en wee van REO betrokken waren. Zo is er op 30 oktober 1940 een fooi van 5 gulden van de fam. Beumer te noteren en brengt een dag later de collecte in de kerk Fl. 37,47 op. Dit jaar komen we wel de terreinhuur van Fl. 180, - tegen en zou er in het voor gaande jaar soms zwart betaald zijn? Op last van de bezetters moesten alle voet balclubs ondergebracht worden bij een bond en REO ging van de DHVB over naar de Afdeling Noord-Holland of zoals we het tegenkomen in het kasboek: de N-H Voet balbond. Ik zie echter ook dat er afdracht betaald wordt aan de NVB Den Haag en dit zal de latere KNVB wel zijn Er wordt r.u ook terreinhuur, Fl. 30,10, aan de gemeente De Rijp betaald en misschien kom ik nog wel tegen hoe dat zit. Eind april 1941 wordt een watermolen gekocht voor de somma van FI.32, -. In gedachten zie ik deze Vopo molen nog staan op de noordkant van het veld en weet nog goed dat Co Roelofsen van de Grafterbaan er veel mee te maken had. Als ik hem nog wel eens sprak tijdens vakantieklussen in de ABC hallen, had hij het vaak over "zijn molen" die er voor moest zorgen dat het veld niet te nat werd en bespeelbaar bleef. De post reiskosten blijft in dit jaar blanco en het is bekend dat de voetballers vooral met de fiets naar de wedstrijden gingen. Ik vermoed dat de trainer eens per 2 weken kwam want met de regelmaat van 2 weken vind ik kosten trainer Fl. 6,50. Er is regelmatig contact met AVV want op 18 mei 1941 wordt er 15 gul den huuraan de andere dorpsclub betaald. Een paar maanden later koopt men voor 75 gulden 5 ballen van AVV, of ze nieuw of gebruikt zijn, wordt niet vermeld. Sinds de Duitsers aan de macht zijn, moet er ook ge meentelijke belasting betaald worden. Dit 141

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 45