Grappig is verder dat niet alleen vermeld wordt hoeveel entreegelden er per wed strijd geïnd worden maar ook de uitslag van die wedstrijd. Met heel kleine cijfers staan die boven de namen van de clubs. Zo eindigde de wedstrijd van 23 juli 1938 van REO 1 tegen Purmerend 1 in 6-5 voor Purmerend. We hadden toen ook al lokale derby's en REO tegen AVV op 9 juli eindig de in i-i. Wat me verder opvalt, is de vorm van betaling van de contributie. Bij de visclub werd iedere maand een vast bedrag opge haald doch bij REO kom ik ruim verspreid over de maanden deze post tegen. Soms met de naam van het lid, soms als een wat grotere post dus waarschijnlijk meerdere leden. Bij nadere bestudering zie ik dat dit hogere bedrag aan contributie bijna ieder week werd opgevoerd en dat klopt want: In het jubileumboekje heb ik gevonden dat de contributie in het begin 5 cent per week bedroeg en men dit bedrag op zon dagmorgen in het gebouwtje dat nu de Witte Ezel is, diende te betalen. Later werd dit een dubbeltje en men was dan tevens verzekerd tegen ongevallen die zouden kunnen plaatsvinden tijdens het voetbal len. Zo komen de stukjes van de puzzel weer op zijn plek terecht. Opmerkelijk vind ik ook dat de trainer op 31 augustus Fl. 15,50 aan contributie betaalt. Je zou veronderstellen dat de club de trainer moet betalen en dus maar even gekeken naar de uitgavenkant. En ja hoor, voor iedere training, normaal 1 keer in de week, ontvangt de trainer 3 gulden en wat te denken voor de onkostenpost: "trainer en massering" die 9 gulden bedraagt? Ook hier geeft het jubileumboekje nadere in formatie want trainer J. Letzert werd des tijds bijgestaan door masseur F.Timmers. Gerrit Molenaar, die zijn bedrijf achter en naast de Witte Ezel had, rekende voor ver voer naar Assendelft-Krommenie een be drag van Fl. 9.28 en de kar met zand van D. van Leeuwen kostte 5 gulden. Mobiele telefoons waren er nog niet en zodoende kon Jan de Lange een rekening van 1 gul den voor telefoonkosten indienen. De grootste onkostenpost bedroeg Fl. 25.- en was de 1e termijn betaling aan aannemer N. Oudejans en deze staat onder de post terrein onkosten. Misschien kom ik later nog meer informatie tegen. Op het einde van het boekjaar vinden we een balans, we kunnen beter spreken van een totaaloverzicht van ontvangsten en uitgaven. De contributie van de leden is met Fl. 338,25 de grootste bron van in komsten, gevolgd door Fl. 217,15 van de donateurs en Fl. 214,67 van de entree bij de thuiswedstrijden. De grootste kostenpos ten waren: reiskosten Fl.389,78,terreinhuur Fl. 180, - en afdracht aan de DHVB Fl. 125,06. Op 31 oktober 1939 tekent notaris Luyckx met nog iemand wiens handtekening on leesbaar, deze "balans" voor gezien. Het boekjaar 1939 - 1940 is het eerste volledige boekjaar dat ik kan bekijken en loopt van 1-10-1939 tot en met 30-9-1940. Ik tel niet minder dan 8 grote vellen vol infor matie met 96 posten met inkomsten en 48 kostenposten. Ik zal kijken welke interessante krenten ik uit deze soms moeilijk leesbare brei kan halen. Zo is de entree van het tweede van REO tegen Union, een club uit mijn huidige gemeente Grootebroek, wel minimaal: 12 cent!! De hoogste entree zijnde Fl.14,08 wordt gevangen bij de wedstrijd REO-BSV, gevolgd door de Fl. 7,54 van derby tegen AVV op 9 juni 1940 die met maar liefst 8-1 door REO werd gewonnen. De katholieke kerk speelde op financieel gebied ook een belangrijke rol. Zo wordt er op 29 oktober 1939 een collecte in de kerk gehouden en die brengt Fl. 32,50 op. Het kerkbestuur doneert op 12 november een bedrag van 25 gulden en de toenmalige pastoor, waar- 140

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 44