Kruiswijk, vaste papierophalers van Arti, mee te geven en nam ze mee naar huis. Jarenlang hebben deze kasboeken tus sen de honderden visboeken die ik bezit gestaan en pas enkele jaren geleden ben ik er in gaan snuffelen. Dan begint de ge schiedenis van toen te herleven want ik kende al die oude vissers met naam en toenaam en redacteur Dick Mantel gaf me het groene licht om er een artikel voor De Kroniek over te schrijven. Ik heb Dick toen ook verteld dat er niet alleen oud-materi aal van de visclub gered was maar ook nog een kasboek van voetbalclub REO, later DREO, en dat daar ook misschien nog een artikel van te maken was. Nog weer later, voorjaar 1981, vond ik tussen de spullen van mijn vader die in februari was overleden, een interessant boekje tgv het 40 jarig jubileum van S.V. De Rijp. Hierin vond ik nog meer interessante Een paar elftallen uit de begintijd informatie over de voorlopers van deze fu sieclub. De R.K.S.V.R.E.O. is in het najaar van 1931 opgericht en op 25 januari 1932 werd A.V.V. de Rijp opgericht, kort na elkaar dus. In de volksmond werden de clubs REO, stond voor de Rijp en omstreken, en AVV genoemd. In de oorlog ontdekte men dat er nog een voetbal club REO was en werd de naam gewijzigd in R.E.G., de Rijp en Graft. Bij het 15 jarig jubileum in 1946 werd de naam veranderd in D.R.E.O., De Rijp En Omgeving. Deze naam is gebleven tot de fusie met A.V.V. in 1959. In het jubileumboekje lees ik nu voor het eerst dat mijn vader in het nieuwe bestuur gekozen was en met H. v. d. Meulen mocht uitmaken wie de financiën van S.V. De Rijp zou gaan beheren. Ik begrijp nu ook hoe dat kasboek van DREO bij de spullen van De Hengelaar, waarvan hij ook penning meester is geweest, terecht is gekomen. Een elftolfoto uit de begintijd. De foto komt uit 'S.V. De Rijp; 1932-1972; 40 jaar'. De datum van de foto is onbekend, maar gezien het feit dat Pastoor Goes op de foto staat (pastoor van 1930-1936) dateert de foto vermoedelijk uit 1933/I934- 136 Staande v.l.n.r.: G Abels. D. Sombroek. J de Lange, D. Berkhout, S. Groot, P. Oudejans, T. Teeling (de eerste trainer-speler), K Molenaar, Pastoor Goes, J. Put, P, Bakker, A Bommer; knielend of zittend v.l.n.r J, Kruiswijk, N. Oudejans, J Zaal, T. Hoek, K. Deckwitz, N. Oudejans.

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 40