Os C> IC O li" RAADH UI SB E RICHTEN Hieronder het e-mail adres waarmee u Eric bijdragen voor de Kroniek kunt doen toekomen of waarmee u hem anderszins kan bereiken. eberkhout@gmail.com Een tijd van komen en van gaan Na acht jaar de redactie met veel plezier te hebben vervuld is dit het laatste nummer dat onder mijn verantwoordelijkheid valt. Tijd voor mij om'andere dingen te doen'en voor een nieuwe redacteur om eventueel een nieuw eigen accent te leggen. We zijn heel blij dat we twee personen gevonden hebben die bereid zijn redactie en opmaak over te nemen. Eric Berkhout en Jos Twint zullen ingaande nummer vier van 2012 het werk verrichten. We hebben er alle vertrou wen in dat hun werk bij zal dragen aan de groei en bloei van ons historisch tijdschrift. Ja, ondanks de komende fusie: voor'Graft- De Rijp en Schermer', maar wie weet. Zoals uit het bovenstaande al duidelijk is, is dit ook het laatste nummer waar Thea de opmaak voor verzorgd heeft. Ook voor haar geldt dat ze het werk met plezier heeft gedaan. De periode is iets korter, vier jaar, ze nam in november 2008 het opmaakwerk van Guus Collewijn over. Het opmaakwerk vereist speciale bekwaamheden, InDesign (of een ander opmaakprogramma) en Pho toshop moeten geen geheimen hebben. Jos Twint heeft wat dat betreft alles in huis: kennis van InDesign en Photoshop. Wij hopen dat Eric en Jos even veel ple zier aan het werk zullen beleven als wij dat gehad hebben. Succes Eric en Jos!! Wat betreft het secretariswerk: we zijn in gesprek met iemand die geïnteresseerd is in het werk en we hopen van harte dat de uitkomst positief zal zijn. Excursies en lezing Bij de zomeravondwandeling trotseerden 33 personen de soms alarmerende weer berichten. Het viel best mee. In Broek in Waterland misstaat een buitje niet. Een verslag elders in dit nummer. Vanaf deze plek een woord van dank voor Michèle voor de, als altijd, perfecte organisatie. De najaarslezing vindt dit jaar plaats in de Vermaning in Noordeinde. Op woens dag 24 oktober om 20.00 uur. Een korte inhoud geschreven door degene die de lezing houdt, de heer Ernsting, vindt u ook in dit nummer. Als het goed is heeft u de bevestiging voor de najaarsexcursie naar Zwolle en Vaassen ontvangen. Pech als u op de wachtlijst staat. De bus is vol, 62 personen. Grafter Raadhuis Volgend jaar bestaat het Raadhuis 400 jaar. Met Graft-de Rijp, Alkmaar en met de Historische Vereniging Alkmaar wordt uit gebreid overleg gepleegd hoe om te gaan met dit soort monumentale panden. 99 :*3Esaca

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 3