ZACHTE HERINNERINGEN AAN EN HARDE CIJFERS VAN (D)REO Jan Eggers. U bent zijn naam al een paar keer tegengekomen in De Kroniek. Van zijn hand was een artikel over eieren zoeken in Kroniek 2006, jrg. 23, nr. 4, biz. 207 en 'Een hengelaar vertelt', Kroniek 2004, jrg. 21, nr. 3, blz. 111. En u heeft nog wat hem tegoed. Een lang artikel over de honderdjarige historie van De Hengelaar. Dat volgt waarschijnlijk in één of twee af leveringen in de komende Kroniek(en).Bij dat nummer zal een stuk levensbeschrijving van Jan Eggers geplaatst worden dat betrekking op zijn hengelpassie. In dit nummer, een beetje onverwacht, een artikel over de voetbalclub (D)REO. Hij schrijft daarin: ik 'heb ook nooit een seconde de intentie gehad heeft om lid te worden' en hij legt daarna uit hoe hij toch tot dit artikel kwam. Nooit van mijn leven heb ik kunnen den ken dat ik ooit nog eens een artikel zou schrijven over voetbalclub DREO. Ik ben nooit lid geweest van deze club, heb ook nooit een seconde de intentie gehad om lid te worden, ik was immers veel te veel bezig met vissen, maar toch....Toch kijk ik iedere zondagavond of maandagmorgen op teletekst of in de krant hoe SV De Rijp gespeeld heeft. Ook al woon ik al ruim 40 jaar in Bovenkarspel-Grootebroek, op een of andere manier voel ik me nog altijd be trokken bij het wel en wee van de voetbal club van het dorp waar ik mijn jeugd heb doorgebracht. Ik kan me nog goed herin neren hoe ik destijds eerst van de Grafter- baan en later vanuit de Rechtestraat op zondagmiddag meestal lopend naar het voetbalveld aan de Zuiddijk ging. Je kon dan meteen de paar zondagscenten die je gekregen had omwisselen voor een spek kie, drop of caramels en soms zelfs een ijs- sie bij Keesie van de Klooster. In gedachten zie ik nog hoe de voetbal lers na afloop van de wedstrijd een teiltje vol met water uit de Zuiddijk schepten om de ergste prut en niet te vergeten scha penstront te verwijderen. Dat dit water vrij helder was, wist ik als geen ander omdat ik hier veel op baars en later op snoek viste. Op de terugweg van het voetballen stopte ik meestal bij ome Gerrit (Twint) en ome Janus (Kruiswijk) om even de Sjors en de Donald Duck te lezen en dan was de zon dagmiddag weer voorbij. Ik weet ook nog goed dat ik zo nu en dan met de bus van Hooyberg mee ging, beter gezegd mee mocht als verstekeling zonder te betalen, naar uitwedstrijden. Dan kwam je in dor pen als Knollendam, Assendelft, Uitgeest en llpendam en je waande je dan in het buitenland. Misschien denken de lezers nu: zijn deze herinneringen van een oud-Rijper nu zo bijzonder dat ze in De Kroniek geplaatst moeten worden? Nee, dat zijn ze niet maar er is een andere reden waarom ik vind dat er een interessant verhaal over het wel een wee van DREO gemaakt kan worden. Liever niet bij het oud-papier Eind 7oer jaren kwam ik op een zaterdag morgen bij mijn ouders op visite en zag in de schuur een doos met oud papier staan waaronder kasboeken en ledenlijsten van visclub "De Hengelaar". Zeer interessant materiaal dat ik o.a. gebruikt heb voor een al eerder gepubliceerd artikel in De Kroniek en een nog te verschijnen artikel over "Hoe De Hengelaar 100 jaar werd". Ik vond het gewoonweg zonde om deze handgeschre ven kasboeken aan Tinus Weel en neef Theo 135

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 39