AANWINSTEN Op woensdag 18-4-2012 bezocht het echt paar Bruin uit Steenwijk voor de tweede keer ons archief van de OHV op de zolder van het Grafter Raadhuis en schonk ons een herinneringsfotoalbum, d.d. 23 juni 1967, van wijlen dr. P. Bruin. Tijdens een personeelsavond van het Instituut voor Bodemvruchtbaarheid op 28 april 1967 werd een feestavond geor ganiseerd wegens het naderende afscheid van de heer P. Bruin als directeur van voor noemd instituut in Groningen. De voorzit ter van het bestuur van het instituut, dr. ir. HJ. Mathot memoreerde in zijn afscheids woord dat "de heer Bruin zijn leven vol ledig aan het bodemkundig onderzoek heeft gewijd en daaraan in ons land vanaf 1945 leiding heeft gegeven". Niet alleen in ons land maar ook daarbuiten want op de vooravond van zijn afscheid werd Bruin op 1 juli 1967, bij de 360e Dies Natales van de Justus von Liebig Universiteit te Giessen, het doctoraat honoris causa in de land bouwwetenschap verleend. Tijdens de feestavond werden allerlei acts opgevoerd die in teken stonden van zijn afkomst en zijn werkzaam leven in Gro ningen. Dat alles was vastgelegd in een gebonden boek met bijna 140 foto's, bij behorende teksten en uitgeschreven con ferences. Het boek toont zijn jonge jaren als zoon van een touwslager op Noordeinde en als leerling op de lagere school in Graft bij meester Klinkenberg. Vervolgens via onderwijs in Alkmaar en Amsterdam als leraar in Hilversum terechtgekomen en in 1929 als scheikundige naar Groningen al waar hij als directeur met pensioen ging. De heer Bruin was op 2 juli 1902 geboren in Noordeind(e), gemeente Graft (exact ze ven jaar na zijn broer Louwris!) en had daar zijn jeugd doorgebracht en was vervol gens na zijn studie naar Groningen getrok ken, vandaar het thema van de feestavond: 'van GRAFT naar GRONINGEN'. Onderdelen van de toneelachtergrond werden mede gevormd door decorstukken van het raad huis van Graft en de Martinitoren van Gro ningen op schaal 1:10. Het decorstuk van het Grafter raadhuis behoorde eveneens tot de schenking. De OHV is verguld met de schenking en heeft deze in dank aan vaard. Piet Bruin als eerste klasser 131 ."■'■Mr-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 35