m Sinds 1932 worden Topografische Kaarten gemaakt met behulp van luchtfoto's. Van af die tijd is van elk stukje Nederland een luchtfoto beschikbaar. Behalve voor het maken van kaarten zijn luchtfoto's bijzon der geschikt als studie- of hulpmiddel bij juridische geschillen, milieuvraagstukken, archeologisch en bodemkundig onder zoeken historisch onderzoek. Naast de zeppelinballon wordt tegenwoor dig voor het maken van luchtfoto's gebruik gemaakt van de zogenaamde camcop- ters. Dit zijn onbemande, grondgestuurde modelhelikopters voorzien van GPS, een hoogtemeter en digitaal kompas. Vanaf de grond is er een live videoverbinding zodat men mee kan kijken, zelf als het ware in de cockpit zit en zo mee kan beslissen over het beeldmateriaal. De luchtfoto's in het Grafter raadhuis la ten unieke momentopnames zien van het prachtige landschap van de Eilandspolder, de Starnmeer, de Schermer en de Beem- ster. Met daarin centraal de dorpen Graft- De Rijp, Noordeinde, Grootschermer, Oost en West-Graftdijk en Marken-Binnen. De oudste foto dateert uit 1938 en de laat ste foto's van maart 2012. De foto's zijn afkomstig uit de collectie van de Oudheidkundige Vereniging'Het Scher mereiland', Museum In 't Houten Huis en ingebracht door particulieren. T/m 14 oktober te zien. Museumboot Maria-Lijntje Vaararrangementen met het historische beurtschip de Maria-Lijntje van uit de oude haven van de haringschepen in De Rijp. Een heerlijk dagje uit, dat vaarplezier en geschiedenis combineert. U kunt kie zen tussen een rondleiding in het Fort bij Spijkerboor of een bezoek aan de Muse ummolen in Schermerhorn. De afvaart is om 11.00 uur bij Museum In 't Houten Huis, Tuingracht 13, 1483AP De Rijp. U bent om 15.00 weer terug om Mu seum In 't Houten Huis en De Rijp te bekijken. De prijs voor deze vaararran gementen bedraagt 17,50 per per soon. Kinderen tot 6 jaar gratis. Alle toe gangsprijzen zijn daarbij inbegrepen. Reserveren is om teleurstelling te voorko men noodzakelijk.Telefoon museum: 0299- 671286. Openingstijden museum dinsdag tot en met zondag 11.00-17.00 uur. Voor nadere informatie kunt u ook terecht op de website van het museum: www.hou- tenhuis.nl/varen Programma 2012 Datum Afvaart 22 juli 11.00 uur 5 augustus 11.00 uur Bestemming Fort bij Spijkerboor Fort bij Spijkerboor Maatwerk Op andere dagen en tijdstippen kunnen wij voor groepen (vrienden, familie, col lega's) maatwerk leveren. Dat geldt zowel voor het aanvangstijdstip als de bestemming. 92

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 44