Bij de verkoop werd gebruik gemaakt van gewichten die geijkt moesten zijn. En daarover een korte anekdote: Op een dog kreeg Joap controle en een gewicht voldeed niet aan de norm. Jaap kreeg het bewuste gewicht in handen en onder het mompelen van - die heb ik dan toch niet meer nodig- gooide hij het gewicht te water. Weg bewijs stuk, geen boete! Piet, die een stok nodig had om zich goed te verplaatsen, handelde in konijnen. Het erf stond vol met hokken en de schattin gen over het aantal konijnen loopt uiteen van vele tientallen tot wel een paar hon derd. Aan de oneven kant van het West einde stond een boetje waarin klein vee huisde. van Piet Roemer aan de zoon van Jaap). Piet Roemer was tuinder en bewerkte o.a. een stuk land met kassencomplex in de hoek van de Belleslooten Mieuwijdt, thans het Galjoen. Als je meehielp om de wortelen te 'roden' en je had trek, dan liep je naar de waterkant om de prut er af te wassen, om vervolgens de wortel heerlijk op te knabbe len. De wortelen werden gekist en in de vlet gezet om naar de opscheping te worden ge roeid en/of gekloet. Het was wel eens letterlijk en figuurlijk kantje boord met de golven van de Mieuwijdt om niette zinken. Dhr. Roemer zat in de gemeenteraad en was lid van de CPN, maar door zijn rechtschapenheid trok Piet Roemer veel stemmers aan die lande lijk niet op de CPN zouden stemmen. Op het huidige huisnr.10 woonde de fam. Evert Boots (alias de Prikker). Vervolgens de woning van J. de Lange, een varkenshan delaar. Rond 1948 nam Theo Roelofsen in trek in het huis. In de achtertuin stond een vierkante, gemetsel de waterput. De aker moest je aan een touw laten zakken en uiteraard ook weer ophalen. Het pad langs het huis( huidig nr. 22) van Roemer naar achter volgen, de brug over en daar woonde Fam. Van Straaten. Juf Van Straaten liep met de kleuters aan een touw van de Dam naar Graft en weer terug. Het pad weer uit en rechtsaf. In de breedte op de rooilijn stond het huis van de familie Jb. Berkhout gescheiden door een steeg met Fam. Roemer. Voor aan de weg- tegen het huis aan- stonden de melkbussen klaar om te worden opgehaald. Familie Berkhout 'boerde' in een stal achter het huis en naast een'wijkie'stond nog een stal. Op nr. 14 huisde dhr. Jaap Roemer (kortweg opa Roemer), naast de groentetuin met druivenkas. De open ruimte is er nog en wordt in de volksmond 'het luizenpark' genoemd. Vervolgens liep je als het ware tegen het lange huis 86

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 38