wenste resultaat; de een met een gevoel van verlichting en de ander van blijde ver rassing. Mw Slot is jarenlang een enthousi aste kracht in allerlei kerkewerk geweest. Oud en nieuw in het verkeer Maar liefde tot het oude kan ook aange naam en grappig zijn. Zo trof me op het hoekje van de Grote Dam en de Kerkstraat een vermaning tot voorzichtigheid voor bepaalde rijdende deelnemers aan het verkeer. Graftdijker ervaringen Licht in de sneeuwnacht Een heel bijzondere ervaring is mijn deel op een late winteravond wanneer ik op de terugweg naar huis van West-Graftdijk in de Graftermeer langzaam door de be sneeuwde polder rij. Alleen in een wit en stil en nevelig wijd land. Plots verschijnt een heldere lichtflits die heel de wereld als in daglicht tovert. Dan even daarna volgt een donderslag. Ik stop en sta een onein dig moment ontroerd stil. De hemel wordt weer donker, de aarde herneemt haar ne velig witte rust. Ik loop eerst enige meters naast de brommer. Tot ik eindelijk weer durf te starten en het motorgeluid de stilte verbreekt. In mijn hart blijft het stil. Achter slot en grendel Het is catechisatie in Oost Graftdijk. We houden dat in de consistorie van het kerk je wat ruim genoeg is voor het groepje. Ik wacht hen op bij de deur omdat de gren del aan de binnenkant niet werkt. De kos ter Jan Heertjes die vlakbij de kerk woont, heeft me tijdig op de hoogte gesteld en er voor gewaarschuwd, leder moet weten de deur niet achter zich dicht te doen om niet met zijn allen opgesloten te raken. De tim merman heeft al wel de opdracht gekre gen om het te repareren maar is er dus nog niet aan toe gekomen. Het wordt hoog tijd te beginnen. De meesten zijn er. Een is er nog niet en komt waarschijnlijk niet meer. We zijn nog geen 5 minuten bezig of daar gaat de deur open en dicht.... De knaap is zich van geen kwaad be wust. Ik kijk bezorgd op en zeg: Kom erbij. De jongens en meisjes zijn wat roerig maar we gaan gewoon door en zullen straks wel zien hoe het deurprobleem oplossen. Om 9 uur is het slot. We gaan eerst toch maar de deur proberen. Die geeft geen krimp. Dan bekijken we de ramen en de galerij. Nee, we kunnen er echt niet uit. Het enige is de klok te luiden, zegt iemand. Dan komt de koster vanzelf! Zo gezegd zo gedaan. Met zijn tweeën brengen zij al trekkend de klok aan het luiden. Ineens gaat de deur open. En daar staat de koster, helemaal ontdaan en boos, in zijn nachtgewaad.'Zijn jullie gek geworden? Dit is het hoogste brandalarm!' Wij zijn van een beetje jolig ineens wat uit het veld geslagen.'We konden niet anders', verontschuldig ik.'De deur was toch in het slot gevallen'. Die arme boze koster. Het een hele tijd geduurd voor het weer goed kwam tussen ons. En de brandweer is er gelukkig niet aan te pas gekomen! Martinus van der Ende 72

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 24