DE VIJFTIGER JAREN IN GRAFT (OKT. 19551960) na de dienst vanwege de Ring van predi kanten, de classis, de plaatselijke kerken en de burgelijke gemeente herinner ik me die van pastoor Suiker nog goed. Hij heet me van harte welkom als concurrent. 'Nee, niet in de gangbare betekenis van het woord maar in de oorspronkelijke, die van het Latijnse woord 'concursus', dus 'samen optrekkend' n.l. van de twee paarden voor een wedrenwagen. Samenwerken eerder dan met elkaar strijden.'We hebben er in derdaad in de loop der jaren iets van in praktijk kunnen brengen. De situatie De intree Op zondag 23 oktober vinden om half 3 bevestiging en intree plaats door de con sulent, ds Roel Kaptein van Akersloot in de Grote kerk van De Rijp, de hoofdplaats van het pastoraal verband Graft c.a. De grote ruime kerk is goed bezet, met gemeente en kerkenraadsleden uit alle dorpen, leden uit de andere plaatselijke kerken en hun voorgangers de Doopsgezinde L Koop- mans zowel als de R. Katholieke pastoor Suiker en enige Hervormde collega's uit de regio. Het eigenlijke werkgebied voor de predi kant bestaat uit twee tweelinggemeenten. Deze zijn van verschillende 'modaliteit'. Oost en West Grafdijk zijn overwegend rechtzinnig. Hun laatste (confessionele) predikant was Ds Steenbakker Morilyon Loysen die daar 12 jaar gestaan heeft tot 1947. De gemeenten zijn inmiddels te klein voor een predikantsplaats. Zij moeten wachten tot hun naaste buren, de twee linggemeente Graft-De Rijp, vacant wordt om met hen samen een predikant te kun nen beroepen. De gemeenten Graft en De Rijp zijn van ouds vrijzinnig. Hun laatste predikant was Ds Kastein die na 17 jaar in 1953 met eme ritaat is gegaan. Het heeft bij elkaar nog 2 jaar geduurd voor Ds Klein Wassink, de provinciaal gedelegeerde voor de kerkelij ke herindeling, alle koppen bij elkaar heeft van de 7 kerkvoogdijen en 7 kerkenraden van de 7 gemeenten van het Schermerei land, naast de al genoemden ook nog die van Grootschermer, Driehuizen en Scher- merhorn. Een Centrale kerkenraad van de zeven gemeenten kan dan het beroepings- Protestontse kerk in De Rijp Ook vele familieleden dragen bij aan het feestelijk gebeuren: onze ouders uit Naald wijk en Delft, enkele broers en schoonzus ters uit Naaldwijk en Grevenbicht, familie uit Nootdorp, Hilversum en Haren. Roel Kaptein heefteen bevestigingstekst waarin de genade als bron van vreugde en kracht naar voren komt. Mijn intreepreek gaat over geloofsmoed n.a.v. Hebreeën 12:2 'Laten we de blik gericht houden op Jezus de grondlegger en voltooier van ons geloof."Onze preekjes vullen elkaar mooi aan', zegt Roel ervan. Van de toespraken

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 14