TENTOONSTELLINGEN Goed Geschoten in De Rijp Vanaf 29 januari t/m 15 april zijn in museum In 't Houten Huis portretten en groepsfoto's te bewonderen, gemaakt in de schietsalon op de kermis van De Rijp. De foto's komen uit het boek'Goed Ge schoten in De Rijp' samengesteld door Mels de Gooijer, geboren en getogen in ons mooie dorp. Het boek bevat zo'n 175 foto's. Voor de tentoonstelling is een selec tie van 20 foto's gemaakt. Vanaf de vroege jaren '30 bestaat het fe nomeen fotoschieten op de kermis. Tot de jaren '70 moet het afdrukken van de foto's handwerk geweest zijn, daarna kwam de Polaroid. Als we de collectie foto's van De Rijper schietsalon als betrouwbaar ijkpunt beschouwen, wordt de Polaroid eind jaren 70 op de kermis geïntroduceerd. Het boek en de tentoonstelling maken binnen een periode van 60 jaar een beeld zichtbaar van echte Rijpers en de mensen die zich thuis voelen in dit dorp. Ze heb ben zichzelf gefotografeerd, vaak omringd door vrienden en familie en een enkele keer alleen. Een toevallige passant op de achtergrond werd onbedoeld vereeuwigd. Wie weet herkent u zichzelf of een goede bekende op deze tentoonstelling! Openingstijden museum in deze periode: zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur 400 JAAR BEEMSTER (WERKTITEL) Van 15 april t/m 14 oktober is in het museum de tentoonstelling 400 jaar Beemster te bewonderen ter ere van het 400-jarig be staan van deze polder. Te zien zijn afbeel dingen, foto's, objecten en kaarten die een goed beeld geven van het ontstaan van het Beemster meer en de rol van het meer voor de omgeving, de beleidsmatige voorbereiding en de uitvoering van de droogmaking. Ook laat de tentoonstelling zien hoe na de droogmaking de Beemster is ontstaan en ingericht en van een rijke en voorname polder uitgegroeid is tot een uniek landschap dat deel uitmaakt van het UNESCO werelderfgoed. In het juninummer volgt een uitgebreid artikel over dit onderwerp. Gastconservator bij deze tentoonstelling en een van de auteurs van het gelijkna mige boek is Diederik Aten. Vanaf zomer is het boek 400 jaar Beemster in de museum winkel te koop. FMUs

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 44