Winter 1952-genomen vanuit het ronde zolderraam.ie tuinderij Ter Beek (boerenkool)-vervolgens over de sloot Jaap Volger en de achterste rij kassen(L) is van Piet Roemer- R staat de boerderij van Gerbrand Mul Graftermeer), de Mieu- wijdt met het land van Kees Klinkhamer en tegen de fotolijn een viskaar van vis ser Molenaar. gestopt. Best lekker, maar je kon beter niet met je tenen in de gehaakte kruikenzak wroeten! Met de komst van de vorst was in de voortuin de waterput uit voorzorg al extra afgedekt en opgevuld met stro. Een uiter lijk teken van stevige ijsvorming was ook het hakken van brandbijten op diverse plaatsen. De zo goed als vierkante bijten -geslagen met lange bijlen- werden afge schermd met de brokken ijs en uiteraard regelmatig ijsvrij gemaakt. Op het Wes teinde waren dat er zeker drie: vlakbij de Tilbrug ter hoogte van de opscheping en bij de"Wilgenhoek". Bij (zuid)westerstorm haalde mijn vader een stormbalk uit de bijkeuken en plaatste die op de vensterbank voor het grote raam in de westgevel. En dat was geen overbo dige luxe; bij sterke wind zag je het dunne glas heen en weer gaan. De drie slaapkamers waren allen voor zien van een wastafel, wat best luxe in die tijd was. Douches waren nog geen alge meen goed. Een artikel in de krant van 22 november 1953 vermeldt de opening van een badinrichting in de gemeente De Rijp van voetbalvereniging A.V.V. (De Meel zak). Wat mij daarbij nog helder voor de geest staat is de geweldige hoeveelheid water damp binnen het gebouw. En dan heb ik het nog niet eens over de situatie in de douchecel als je wat later binnenkwam; daar was het gewoon mistig.. De badinrichting anno 2012 Leveranciers: Het was heel normaal dat de bakker, de melkboer etc. aan de deur kwamen (het z.g.venten). Gezien de positie van mijn va der moest dat eerlijk worden verdeeld on-

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 42