UIT DE PEN VAN. MARTIN DALENBERG Persoonlijke herinneringen aan het Westeinde. Inleiding Mijn vader en moeder woonden in War- menhuizen. Eind 1931 solliciteerde mijn vader naar de functie van gemeentesecre taris van Graft en tegelijkertijd naar de be trekking van secretaris van De Rijp. Beide plaatsen waren vacant. Men vroeg een ge trouwde man. Mijn vader was op dat mo ment nog niet eens verloofd! Om een heel apart verhaal kort te houden; per 1 februari 1932 werd hij in De Rijp benoemd tot secretaris. Dagelijks met het openbaarvervoer was geen optie en het woord "forens" kende men nog niet. Uit overlevering weet ik twee kostadres- sen; "Het Stadhuis van Amsterdam" van fam. C. Blokdijk en Mevr. Klok op het Oos teinde. Deze in-de-kostperiode duurde tot 29 november 1934. Het huis In opdracht van J.Dalenberg gebouwd door Manus Oudejans de vader van Herman Oudejans), opgeleverd en ingericht vóór de huwelijksdag. Het huidige huisnummer is "40". Het huis heeft lange tijd onder nr. 11 in de boeken gestaan; binnen de gemeen te heeft -voor zover mij bekend- na de 2e wereldoorlog 3X hernummering plaatsge vonden. In juni 1938 kondigde mijn zuster Gerdy zich aan en ik volgde in april 1943. Door de gelakte voordeur met zwart be slagen siernagels kwam je in een halletje i935-i936:Het huis met de gaslantaarn, het erf liep door tot aan de weg, al doet het hekwerk anders vermoeden. In de jaren vijftig zijn die vakken door de gemeente aangekocht en aan de openbare weg toegevoegd. 40 A "J

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 40