Van de voorzitter, Buiten ontvouwt zich een prachtig land schap met bevroren sloten en sneeuw op de weilanden. De traditionele Eilandspol dertocht wordt, in prachtig vriesweer door tienduizenden gereden. Wel of niet nog een Elfstedentocht dit jaar hangt af of de voorspelde dooi doorzet of dat er nog een forse koude-periode volgt. Als u dit leest weet u al hoe dit verder is verlopen. Wel laat de massale belangstel ling voor de Eilandspoldertocht zien dat ons gebied door velen gewaardeerd wordt en een belangrijke rol vervult in de recre atie vanuit een aantal stedelijke gebieden. Voor ons als museum biedt dat de nodige perspectieven. Maar tegelijkertijd is het spannend wat het ingezette fusieproces van de Gemeente Graft-De Rijp en dit voor ons gaat betekenen. Wordt het Zaanstad of Alkmaar en hoe wordt dan onze positie met opeens een "grotere broer of zus" erbij. Ik kan u vertellen dat ons bestuur dit pro ces nauwgezet volgt. Op dit moment hebben wij twee prachti ge tentoonstellingen in huis die een goede belangstelling kennen. Voor onze tentoon stelling Van Lap en Pop is veel waardering en belangstelling uit geheel Nederland. Vooral als er demonstraties worden gege ven van de diverse kruis- en aanverwante steken die er op de merklappen zijn ver werkt. En in de galerij is de tentoonstelling Goed geschoten in De Rijp. Bij de tentoonstelling is ook een fraai boek verschenen van au teur en samensteller Mels de Gooijer. Op de jaarlijkse terugkerende kermis van De Rijp was zijn vaste gang naar de schiettent. De stapel Polaroidfoto's die hij raak schoot groeide met de jaren. Het beeld dat jaar na jaar zo is vastgelegd vormt een boeiend tijdsbeeld van de jaren. Dat werd enorm uitgebreid -van 1950 tot aan nu- na een oproep in de Uitkomst. Dat leverde een paar honderd foto's op en laatje een dorp met zijn bewoners zien door het vizier van de schietsalon. Een tentoonstelling die u gezien moet hebben en een foto boek dat u niet moet missen. Verkrijgbaar in de mu seumwinkel! Tot en met april kunt u beide tentoonstellingen bezoeken, gewoon doen zou ik zeggen. In de tussentijd zijn wij hard aan het werk om de hoofdtentoonstelling voor te berei den. Dit gaat over'400 jaar Beemster'. Daar vertel ik u nu niet meer over, te zijner tijd zal u in de media er genoeg over verne men. Wel zien wij er nu al naar uit om u dan te mogen verwelkomen. Iets waar ik u vorige keer ook al over schreefsamen met de Oudheidkundige Vereniging willen wij een aantal zaken aan onze computers (veiligheid en een betere koppeling van eikaars bestanden) en au- Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 38