De door de schutters tijdens de Tiendaagse Veldtocht gepasseerde plaatsen (kaart auteur) Den 2 augustus zijn wij vertrokken 's morgens om 6 uren na Woensel16, onder de Mayerij van den Bos, van daar na de stad Eindhoven, van daar na Aalst, waar wij om 4 uren 's middags ingekwartierd ben en den 3 augustus 's nagts om 2 uuren sloeg den tamboer alarm en om 4 uren marseer den wij na Valkenzwaard, waar wij met 5 batailons bij malkanderen kwamen en 1 batterij veldstukken en ons geweer moest laaden en marseerden na Eindhoven waar wij ingekwartierd ben. 's Morgens om 4 uren marseerden wij na Dommel waar wij niet in konden met ons batallion omdat er 600 Belgen in waren. Van daar na Dom mere17, waar wij in het veld ons rust hielden tot 's nagts 12 uren en vertrok na de hei, 2 uur van daar, waar wij bievak hielden en 's middags om 4 uren marseerden wij na het dorp Luiksgessel, waar wij om 3 uren in ons kwartier zij gekomen. Den 5 [augustus] 's morgens om 7 uren kwam er een officier dat wij moesten ver trekken. Om 9 uren vertrokken wij door de hei na het dorp Hegtel waar wij 's middags om 5 uren slaag gingen en om 7 uren na men wij het dorp in en hebben maar 2 ge kwetsten gehad en om 8 uren gingen wij na het dorp Exsel waar wij vernagt hebben en den 6 augustus 's morgens om 7 uren gingen wij na de stad Assel waar wij den ganschen dag getiljeurd18 hebben, 2 uur van de stad daar de Generaal Deine19 was met 13000 man en het was 8 uren toen het in stilstand raakten en zij de vlugt namen en wij hadden gemaakt 300 dooden en hebben gehad 84 dooden of gekwetsten en wij op het veld bleven tot 's morgen.20 Den 7 aug. gingen wij weder na Diten21 en zijn vernagt. Den 8 gingen wij weder terug 's morgen om 5 uren naar het dorp Zonoven en hebben den dag doorgebragt en hebben daar vernagt en zijn 's morgen den 9 [augustus] gingen wij 's morgens om 5 na de stad Assel, want de stad was ont ruimd22 en zijn daar ingekwartierd en den 16 augustus zijn wij weder teruggetrekken na onze grenzen, 's Morgens om 9 uren na Zonoven, na Hekten23, na Houthalen, Wugma24, waar wij vernagt. 17 Augustus 's morgen om 6 uren na de stad Peer, na Sin- thubberiklil, waar wij vernagt. De 18 's morgen om 6 uren na de stad Amond, na Bude, na Mareeze, na Zoomer, na Asten, waar wij ingekwartierd zijn. Den 20 augustus 's morgen om 7 uren vertrok ken na de stad Helmond, van daar na Gem- merd, na Boekei waar wij ingekwartierd zijn". Met deze laatste vermelding van inkwartie- 24 Boekei Gemert ••loense 1 Eindhoven PAsten Someren Aalst Valkenswaard Dommelen Budel Hamont St. Huibr. Lille Hechtei Houthalen Zonhoven Hasseit straatweg Den Bosch- Hasselt Maastricht

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 24