een of meer aandelen. Bij de vorming van het stichtingsbestuur maakt Annie Slot- Kreb daar vanuit de kerkenraad deel uit. Ik heb de plek nog bouwrijp zien maken. Begin 1964 kon de echte bouw beginnen. De voltooiing hebben we niet meekunnen maken door ons vertrek naar Diepenheim. Na een jaar of 5 is men begonnen bij loting de aandelen terug te betalen. Natuurlijk hebben wij hen deze geschonken, blij als we waren met de goede voortgang. Wanneer Wijnanda 13 wordt, richten we een groot feest aan: De bruiloft van Kloris en Roosje. En wel in de bovenzaal van het Raadhuis van Graft. In geheim overleg met de gemeentesecretaris K., een man met wie ik goed kan opschieten. Voor een ge speelde huwelijkssluiting mogen we de bovenzaal gebruiken! Maar met een knip oog lukt het. Wijnanda is Roosje de bruid en een vriendin Kloris de bruidegom. Voor bruid en bruidegom zowel als voor de vele gasten is er weer ruime keus uit de bekende klerenkist om zich te verkleden. Ik speel de ambtenaar van de burgerlijke stand, met de bokkenketting als teken van waardigheid. Zelfs de hamer ligt op zijn plek bij de voorzitterszetel. Het wordt een plechtige en vrolijke bijeenkomst. Van het plechtige moment wordt natuurlijk een foto gemaakt! Na afloop gaan we in huis het bruiloftsmaal genieten. Tot slot krijgt ieder van het zwarte opperhoofd een ne- gerzoen. Het eerste meisje is helemaal in paniek, denkend een zoen in plaats van een chocoladegebakje te krijgen! Mortinus van der Ende De bruiloft van Kloris en Roosje 13

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2012 | | pagina 13