die de pen doorgeeft aan Marianne Zoetmulder. Achterzijde huis Siekman Eilondspolder de botten dus verspreid in de polder lagen en hier en daar nog wel zullen liggen was geen toeval. Van het waivisbot wat in de bottenbak in ons museum ligt is zeker dat het dienst heeft gedaan als bevestigingspaal voor een damhek. Toen Sjouk meer belangstel ling voor het bot op de dam kreeg stond er nog maar een kaakfragment. Oorspronke lijk hadden er twee gestaan. Aan iedere zij de van de dam een. Omdat het toch geen dienst meer deed kreeg hij toestemming van de Siekmannen om het uitte graven en mee te nemen naar huis. Dat was makkelij ker gezegd dan gedaan Het was behoorlijk zwaar. Met behulp van een paar vrienden hebben zij het voor elkaar gekregen. Maar het is alle moeite wel waard geweest In een bootje werd het bot naar huis gevaren en heeft van 1955 tot i960 in de tuin naast hun huis op no.53 gelegen. Toen de familie Palsma in 1960 ging ver huizen is het bot in i960 naar het museum aan het Jan Boon plein gegaan en later mee verhuisd naar deTuingracht. Zou de bemanning van een Rijper walvisvaarder zich ooit hebben kunnen indenken dat zij een walviskaak, dat met zoveel moeite mee naar de thuishaven werd gesleept, voor veel doeleinden wor den gebruikt en uiteindelijk in museum In't Houten Huis terecht zou komen? Ik denk het niet. Sjouk bedankt. D.Hooijberg Dzn., 225 1Vindplaats waivisbot 2. De Prut 3. De Prutakker 4. De Kakebeen 5. De Berrie 6 Traankokerij

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 51