ken in de exploitatie. Voor het museum ligt een eventuele oplossing niet in het zoeken van nog meer kostenbesparingen. Wij zul len echt op zoek moeten naar extra inkom sten. Meer bezoekers en meer inkomsten uit de museumwinkel en misschien hogere entreeprijzen. Hierbij een oproep: wilt u saneren in uw boekenbestand, lever ze bij ons in. Want de boekenmarkt levert ons elk jaar al snel 300 euro op en dat zijn welkome inkom sten. En uw boeken gaan tegelijkertijd een tweede leven tegemoet. Aldert Pi Ikes TENTOONSTELLINGSAGENDA: Museum: Van 11 december 2010 t/m 2 januari 2011 Midwinter, kleding en prenten uit de Biedermeier periode en eind 19de eeuw Van 11 december 2010 t/m 2 januari 2011 Kerststallen van overal (in galerij en tussen de vaste collectie) Vrijdagavond 17 december Lezing over kleding uit de Biedermeier periode door mevrouw Leontine Kuijvenho- ven-Groeneweg Van 9 januari t/m 27 maart 2011 Inuitsouvenirs, schenking van de heer Ingwersen te Heiloo (galerij) Van 16 januari t/m 27 maart 2011 Warmte op het ijs, 125 jaar Rijper IJsclub N.B. Tijdens de Midwintertentoonstelling en de jubileumtentoonstelling van de Rijper IJsclub is het museum extra middagen open (zie info op website NIEUWE AANWINST Mevrouw Eijk uit Graft heeft het museum een i9de eeuwse houten schooltas geschonken. De schooltas is afkomstig en gebruikt door haar mans groot moeder Jannetje Eijk-Ooms eveneens uit Graft. Een houten schooltas was in de i8e en 19s eeuw heel ge bruikelijk. Hout was makkelij ker verkrijgbaar en goedkoper dan leer. Door de deksel eraf te schuiven kon hij open. Op plat telandsschooltjes werd de hou ten schooltas ook wel als tafeltje gebruikt door hem op de knie te leggen. Vaak was de deksel van de tas prachtig beschilderd. De schooltas van Jannetje Eijk- Ooms is eenvoudig gedeco reerd met een bloeiende tak. 222

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 48