Van de voorzitter, Als ik dit voorwoord schrijf hebben wij zojuist de vrijwilligersmiddag en -avond achter de rug. Traditiegetrouw sluiten wij, bestuur en alle vrijwilligers van het Grafter Raadhuis, de Maria Lijntje en het museum, het seizoen af met een uitje en een buffet in het museum. Dit jaar was het uitje het bezoek aan het Museum van deTwintigste Eeuw te Hoorn. Met elkaar hebben wij het afgelopen sei zoen geëvalueerd en tevens naar het ko mend seizoen gekeken. Het museum heeft dit jaar meer bezoekers gekregen, dat gaat ook op voor het aantal bezoekers van het Grafter Raadhuis. En voor het museum ho pen wij de aantallen nog flink te vergroten met onze deelname aan het Midwinter feest, dat begin december plaats vindt. Onze vernieuwde website zal eind de cember gereed zijn. Het beeldscherm in de filmzaal was defect en wordt vervangen. Dit gaat tegelijkertijd met nieuwe afspeel apparatuur waarbij de beelden en geluid op een zogenaamde flashkaart staan in plaats van op een dvd. Omdat de introduc tiefilms echt de start voor het bezoek in ons museum zijn (en aan het gehele Scher mereiland) kon de vervanging niet wach ten. Verder beslissen wij binnenkort over een tweetal programma's bij de maquette. Met een schilderijrestauratie zaken die al leen gerealiseerd kunnen worden vanuit speciaal geworven fondsen. Er zijn weer twee nieuwe boeken uit gekomen. Het boek "Langs de deuren andere verhalen over De Rijp door Hans Keuning, is eind oktober in het museum gepresenteerd. Hij vertelt uit zijn geheu gen wat voor mensen er woonden, en hoe het dagelijkse leven verliep, in de dertiger jaren, in de oorlog en in de eerste jaren erna. Ook voor niet Rijpers een boek dat je gelezen moet hebben. En het boek" Op walvisjacht naar Spitsbergen" geschreven door Louwrens Hacquebord. Het boek is gebaseerd op het Journaal van Fedde Janszoon Visser uit De Rijp en gaat over een hachelijke onderneming in de Noor delijke IJzee van 1774 -1778. Misschien een goed cadeau-idee De komende jaren zal trouwens sterk bepaald worden door de noodzakelijke bezuinigingen bij de Gemeente. Deze be zuinigingen zullen ons museum gaan ra- Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis"

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 47