VAN KANONGIETERIJ TOT KERK Zestig geïnteresseerden in Den Haag Onze najaarsexcursie kende een record aanmelding. Meer dan tachtig personen hadden de brievenbus urenlang in de gaten gehoudende Kroniek met aanmeldformulier eruit gegrist, de fiets gepakt en het formulier bij Michèle in de bus gegooid. Jammer genoeg waren twintig nog net een minuutje te laat, de bus bood maar ruimte voor 62 personen. Eén persoon moest zich helaas op de ochtend van de excursie ziek afmelden en kon daardoor niet meer vervan gen worden. Dus 61 personen aanvaardden de reis naar Den Haag, in de statistische zeker heid dat er meer dan 90% kans zou zijn op droog weer, of hoogstens één bui. Een zekerheid gebaseerd op alle voorgaande excursies. Hun vertrouwen in de wiskunde werd niet helemaal bevestigd, want ze kregen drie buien op hun kop. Gelukkig kwam dat vertrouwen weer terug bij 'Escher in Het Paleis' toen ze zagen dat oneindig minder mystiek is dan ze dachten en toen ze de zekerheid hadden zelf een Möbius band te kunnen maken. U had het al uit de titel begrepen, de vulling van de dag was heerlijk gevarieerd. Van lopen tot lekker zitten, van historie tot actualiteit (op het Binnenhof, jammer dat we niet vergast werden op de gouden lach van Rutte), van een Panorama (Mesdag) tot het Droste-effect (een blikje met een afbeelding met een blikje, met enz.) verbeeld door Escher, van kanongieterij tot kerk. Voor Michèle was het een heidense klus deze keer. Ruim zestig personen verdelen in vijven voor de stadswandeling, in tweeën voor panorama Mesdag, in drieën in het Escher museum en steeds weer herenigen in de bus. Het lukte allemaal vlekkeloos. Als altijd onze grote dank hiervoor. Bovenstaande maakt het al min of meer duidelijk. In volgorde werd genoten van: koffie (met gebak uiteraard) in Dudok, stadswandeling, Panorama Mesdag, een lunch in 't Goude Hooft, Escher in het Paleis en een creatief slot in de vorm van vrije tijd. De stadswandeling was na de traditionele koffie met gebak in Dudok het eerste program mapunt. 212

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 38