gemaakt of nog weet van had. Ook voor dit deel geldt, net zoals in deel I, dat een ieder die mij heeft geholpen, heeft geput uit zijn of haar eigen belevenissen van die tijd, wat dit stuk wellicht gekleurd kan hebben. Immers, de stelligheid van de een, wordt door een ander soms afgedaan als nonsens en verifieerbare bronnen bleken vaak bijzonder schaars. Daarom zijn som mige dingen 'in het midden' gelaten of vooraf gegaan door een 'waarschijnlijk' en zijn andere dingen bewust onvermeld ge bleven uit piëteit met het nageslacht. Niet temin denk ik dat het stuk -gezien in de tijdgeest- wel recht doet aan de Buurtjes en haar bewoners. Bronnen en dankwoord: Gebouwd in De Rijp,C. de Jong 1991; Armen zorg in de aanslag, H. Kaptein 1984; Een Nieuwe Chronyke, september 2007; Een Nieuwe Chronyke, juni 1992; Een Nieuwe Chronyke, september 1988; De Kroniek, maart 2009; Hondenwagens stapvoets, H. Meddens 1972; Nieuwe Noordhollandse Courant, maart 1986; Internet: www.schilt- meijer.nl R.K Algemene Begraafplaats De Rijp; www.wikipedia.nlhttp://kranten. archiefalkmaar.nl; h ttp://waterland. couran t. nu; Regionaal Archief Alkmaar Verantwoording van de afbeeldingen Foto's 1 en 8: zelfgemaakte plattegronden.; foto 2: Janus Roele; foto 3: O.H.V. foto 4: Andries de Jong Gzn.; foto 5: Andries de Jong Jzn.; foto 6: Hans van Dijk foto 7: E.Berkhout foto 9: Andries de Jong Jzn.; foto 10: O.H.V. Foto 11: Andries de Jong Gzn.; foto 12: Jan. Kaptein; afbeelding voor plaat: O.H.V.; foto 13: Andries de Jong Gzn. Ik wil graag de volgende mensen bedanken: Rof Rehman, redigeerwerk en taaladvies; Andries de Jong voor het beschikbaar stellen van documentatie en foto's; Jan Kaptein voor foto's, documentatie en taal advies; Ineke Berkhout, taaladvies; Andries de Jong Jz, voor het beschikbaar stellen van foto's; Mevr. Wagenaar-Veenman en Jan Deckwitz voor hun geschreven herin neringen aan De Rijp; Yolanda Berkhout voor het ontwerp van de plattegronden. Verder wil ik bedanken: Jopie Berkhout- Konijn, Daan Blokdijk, Pé Blokdijk, Hans en Marjorie van Dijk, Fam. Eijking, Fam. Goesinne, Fred Hoek, Marleen Jongene- len, Jaap de Jongh, Erik en Anneke van der Koogh, Bram en Ria Molenaar, D. Nibbe- ring, J. Peerdeman, Aldert Pilkes, Fam. Poel, Ria Ransijn, Janus Roele, Ted en Jolanda Smit, Vaal Smit, N. Stoop, Tiny Tol-Noë, Jan Twint, Mevr.Van Veen-de Jongh, Mevrouw Verdonk-Mul, Martien Verkerk, Freek Woes- tenburg, voor hun medewerking, tijd, gast vrijheid en inzage in oud fotomateriaal. Opgedragen aan Jan de Jong Sr., wiens hulp bij dit stuk onmisbaar is geweest. Eric Berkhout Commentaar, aanvullingen of reacties zijn van harte welkom, mail naar: of: Rechtestraat 97 De Rijp 205

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 31