If 7" Sw Heiwerkzaamheden tijdens wederopbouw Keizerbuurt;ig82 mige aannemersbedrijf, kochten de num mers 4, 8 en 12, met de daarbij behorende grond. Voor deze laatste twee kwam de redding te laat en de restanten verdwenen roemloos in de puinbak. De grond kwam braakte liggen en dat bleef een tijdje zo. Er waren al door de gemeente goedgekeurde tekeningen voor de bouw van nieuwe wo ningen. Door de crisis op de woningmarkt begin jaren tachtig, liep het niet bepaald storm om een plekje op de Keizerbuurt te bemachtigen, maar uiteindelijk werden toch alle percelen grond particulier ver kocht. In 1982 bouwde aannemer de Koek koek uit Oost-Graftdijk als eerste nummer 8, en kort daarop de twee andere panden. Het moderne bouwen deed nu zijn in trede. Dus geen houtskeletbouw meer, maar stalen balken, poriso-steen en tem pex vloerisolatie. In 1991 kregen de hierboven genoemde nummers allemaal de kans om achter de huizen een stuk grond bij te kopen, toen Eef Smit-Hoek vanuit Nieuwland 3, waar deze grond toe behoorde, naar het bejaar denhuis ging. Toch was het niet alleen maar nieuwbouw wat de klok sloeg. Keizerbuurt 4, het voor malige huis van Dirk van Braam, werd niet gesloopt. Eindjaren zeventig, na lang leeg en dichtgetimmerd te hebben gestaan, begon aannemer De Jongh met de reno vatie. Door het extra geplaatste raamkozijn is er tamelijk weinig voorgevel overgeble ven, maar het fraaie metselwerk in plaats van het vroegere pleisterwerk compen seert dit enigszins. Jaren later is tegen de linker zijgevel met de getrapte weeg, over driekwart van het huis nog een aanbouw aangebracht. De blauweregen aan de voorkant is een lust voor het oog. Samen met Vlaander 8 en Venbuurt 7 is dit het derde van de vier rijksmonumenten op de Buurtjes. Van alle nieuw gebouwde huizen is Kei zerbuurt 2 het oudst. De noodwoning van opa Kamps was al enige tijd van de aard bodem verdwenen, de grond lag braak en het was er een vuilnisbelt gelijk. Niek -Ros- Hoek was eigenaar en in het kader van de wederopbouw lagen er plannen klaar voor de bouw van een woning. De uit Heemstede afkomstige Erik en Anneke van de Koogh liepen min of meer bij toeval tegen deze kavel aan en kochten het. Van der Koogh was een mooi voor beeld van hoe het sociaal-economische landschap langzaam begon te veranderen. 189 >Jk

De Kroniek : Graft-de Rijp en Schermer | 2010 | | pagina 15