Jan Willem Oostdijk, voor zijn vrienden Pim Oostdijk, in Sint Pancras bekend onder de naam Jan Tromp (stiefzoon van Lourens Tromp) In 1980 kwamen Timen en Willy Smit met hun kinderen naar Apeldoorn. Ze kochten een huis aan de Van Miereveltstraat 14. Op Van Miereveltstraat 3 woonden Pim en Eppy Oostdijk, toegankelijke mensen met wie ze graag een praatje maakten. Pim had zijn actieve loopbaan als majoor in de Koning Willem III kazerne juist beëindigd, vanwege zijn dienst in de tropen kon hij vervroegd op 55-jarige leeftijd met pen sioen. Pim was in de omgeving een bekende persoonlijkheid. Waar je hem zag, zag je ook zijn rottweiler Dagmar, maar bang voor de grote hond hoefde je niet te zijn. Pim had hem volkomen onder controle. Wat hij over had van zijn groentetuin, gaf hij weg aan Jan en alleman. Vanaf de tijd dat hij overdag thuis bij zijn vrouw was, wijdde hij zich aan zijn hobby's: het trainen van honden, het kweken van groente, de duik sport en reizen. Eppy, die vroeger verpleegster geweest was, hield van koken, ze verzorgde ook wel maaltijden bij de mensen aan huis. Het echt paar Oostdijk ging 's winters altijd naar Florida, waar Pim en Eppy een maand in de vakantie woning van een Amerikaanse' nicht van Pim zaten. Pim heeft zijn moeder Martha na het overlijden van zijn stiefvader Lourens in 1978 van Sint Pancras naar Apeldoorn gehaald, waar ze tot haar dood in een verpleeghuis vlakbij haar zoon heeft gewoond. In 1993 verruilde de buurfamilie Smit Apeldoorn voor het nabije Vaassen, maar de contacten met de familie Oostdijk leden er niet onder. Integendeel, de mannen hadden een gedeelde interesse in Volvo's en dat bood gespreksstof te over. De dag dat zijn vrouw Eppy in 2003 stierf, was de moeilijkste dag van Pims leven. Omdat ze 11 jaar jonger was dan hij, had hij altijd gedacht als eerste te gaan'. Daarna Zomer 1943, Martha opzij van het huis aan de Achterweg 340 te Sint Pancras

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 98