Geachte liefhebbers van de historie van St. Pan eras, In het leven kan het taar lopen. Zo ben ik in het bezit gekomen van de papieren nalatenschap van een oud-Sint-Pancrasser Jan Willem Oostdijk (1925-2010) die in uw dorp bekend stond onder de naam Jan Tromp (zijn 2e vader heette Tromp en was in de jaren dertig als buschauffeur een bekende verschijning. Oostdijks opa idem; dat was veldwachter Parten). Oostdijk is vorig jaar overleden maar heeft altijd veel bewaard, o.a. een plakboek over zijn tijd in het voormalige Nederlands-lndië. Gesnuffel op het internet wees uit dat hij over het hoofd is gezien bij het boek dat in St. Pancras verschenen is over de Indië-veteranen. Waarschijnlijk bracht de naam Jan Tromp de makers van dat boek op een dwaalspoor. Jan Tromp heette officieel Jan Willem Oostdijk. Ik kwam er ook achter dat Oostdijks oom Klaas in een concentratiekamp is over leden. Tussen de papieren van Oostdijk vond ik een brief die een overlevende van de kampen in 1946 geschreven heeft aan de weduwe Parten. Een heel sympathieke brief; de man die hem schreef leeft nog; hij is voor in de negentig. Na de dood van Oostdijk heb ik e.e.a. uitgezocht. De neerslag hiervan is een artikel geworden, dat ik u bijgaand toezend. U begrijpt dat ik bijzonder geïnteresseerd raakte in datgene wat mevrouw Smit ons verder kon vertellen c.q. aan materiaal kon aanleveren. Het heeft er toe geleid dat zij mij een bezoek heeft gebracht in 2011. Zij had heel veel materiaal meegenomen van Jan Tromp, in werkelijkheid Jan Willem Oostdijk. 23 februari 1947 Achterweg

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 94