y?o Te uwer informatie bestond het toenmalige bestuur uit: Yde Bouma (voorzitter), Jan Kuitwaard (secretaris), Ineke Klaver (penningmeester), Jaap de Jong en Rene Visser. In maart 2002 heeft Jong Leven de eerste officiële nieuwsbrief uitgebracht met als hoofdthema 'Doel stellingen kinderboerderij komen dichtbij' o.a. plan nen voor de bouw van een grote stal/hooiberg en de verbouwing van de bestaande stal tot educa tieve ruimte. Daarover meer in de volgende uitgave van de Klin. Yde Bouma Doelstellingen Kinderboerderij komen dichtbij Educatie komende jure, 89 Inhoud: Nieuwsbrief van de Kinderboerderij Educatie speerpunt Donateurs van levensbelang Medewerkers ruggegraat van Kinderboerderij Adressenen Op de hoogte via e-mai! Een belangrijke functie van Kinderboerderij Jong Leven is om de jonge inwoners van Sint Pan- cras en directe omgeving in contact te brengen met het leven en werk op de boerderij. Maart 2002 Activiteiten/ -festiviteiten Paaseieren zoeken op 1 e Paasdag Schapenscheren op 2e Pinksterdag Kinderboerderijdag (thema: "Boerderij, heden en verleden) op 28 april Vrijmarkt tijdens Nazomerfeesten Werelddierendag op 6 oktober Als de bouw van de hooiberg met informatie centrum is voltooid zal bij de Jong Leven de nadruk komen te liggen op educatie en voorlichting. Door de toenemende verste delijking van Nederland, met name in het westen, dreigen we het contact te verliezen met de natuur. Jonge mensen weten straks alleen vanuit de schoolboeken waar hun voed sel vandaan komt. Ook de omgang met- en verzorging van boerderijdieren wordt een theoretisch item. omdat steeds meer boerderijen ver dwijnen uit het cultuurbeeld van Nederland, of worden op geschaald tot megaproductie- eenheden. Laatste boerderij Enige tijd geleden is de laats te boer uit de regio vertrok ken. Jong Leven is daardoor de enig overgebleven praktiserende" boerderij in het dorp. Deze kennis wil zij graag verder uitdiepen. Daar voor zal er in de nabije toe komst een vormend program ma worden samengesteld. Bouw Hooiberg De eerste jaren van het be staan van Kinderboerderij Jong Leven in haar huidige vorm stonden in het teken van nieuwbouw en renovatie van het complex, zoals de voiiere, die op dit moment volledig wordt herbouwd. Daarmee heeft de Kinder boerderij een langzame maar complete me tamorfose ondergaan. Het be stuur verheugt zich erin om de bouwplannen van het laat ste en tevens grootste project te mogen realiseren; het tot stand brengen van een hooi berg met bezoekersruimte. Met de gemeente Langedijk wordt gesproken over de lo catie en financiering van het project. Verwacht wordt dat de onderhandelingen in het najaar afgerond zijn, zodat in 2003 een start kan worden gemaakt met de bouw. Een commissie van deskundi gen en enthousiastelingen gaat zich buigen over de in vulling van een breed educa tief programma. Vliegende start Deze commissie zal parallel aan de bouw van de hooiberg opereren, zodat hiermee een vliegende start kan worden gemaakt. Hoe dat programma er precies uit gaat zien is op dit moment nog onbekend. Te denken valt aan themada gen, tentoon stellingen en presentaties, activiteiten, etc. (vrijwilligers gevraagd!) Sympathie wekken Er wordt reeds veel gedaan op het gebied van voorlich ting op de Kinderboerderij. Zo worden scholen in de di recte omgeving in staat ge steld om klassikaal te worden rondgeleid door onze mede werkers. Ook tijdens de activiteiten die gedurende het jaar plaats vinden, wordt voortdurend getracht om sympathie te wekken bij de jonge mens voor het dier en het werk op de boerderij.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 91