Nieuwe volière Kinderboerderij Jong Leven geopend Ook kinderboerderijen leiden onder mond- en klauwzeer L Op zondag 6 oktober tijdens de viering van Werelddierendag is de buitenvolière officieel in gebruik genomen door wethouder Hersbach en de vaste vogelverzorgster Truus van den Bosch door het naambord 'Kwetterboet' te onthullen. Nog enkele noemens waardige feiten zijn: Vanaf half maart tot half april 2001 moest de kin derboerderij dicht op last van de regering uit angst voor uitbraak van mond en klauwzeer (MKZ), die hier en daar in de lande was uitgebroken, gelukkig niet bij Jong Leven. Met paard en wagen arriveerde Wet houder Hersbach samen met Truus van den Bosch, die het beheer over de volière voert, op de kinderboer derij, "Ik had m'n krulspelden nog in, meldt Truus. Ik wist niet dat we al zo vroeg moesten vertrekken." Voorzitter Bouma van Jong Leven, spreekt over de noodzaak van de nieuwe volière: "De oude was al 27 jaar oud en dringend aan vervanging toe. Het dak lekte en de gaten vielen erin. De nieuwe volière is ruimer op- De nieuwe volière is een bezoek meer dan waard. Ook buiten de reguliere openingstijden is de 'Kwetterboet' te bezichtigen aan de A.v.H Destreelaan 155 te Sint-Pancras, want die is gebouwd buiten de hekken van de kinderboerderij. Vogelvoedster Truus en wethouder Hersbach van de gemeente Langedijk, openen samen de nieuwe volière bij kinderboerderijjong Leven (eigen foto) -i-i - - SINT-PANCRAS- Onder het genot van een zonnetje en belangstelling van jong en oud werd op zondag middag 6 oktober de geheel ver nieuwde volière van kinderboer derij Jong Leven geopend. De opening van de "Kwetterboet" kreeg een officieel tintje doordat wethouder Hersbach van de ge meente Langedijk hieraan deel nam. gezet, zowel voor de vogels als voor de verzorgster Truus." Wethouder Hersbach roemt de vele vrijwilligers die dit prachtige robuuste onderko men hebben gerealiseerd. Na het verwijderen van de vlag vliegt een groepje witte duiven de lucht in. Daarna verdwijnen Truus en wet houder Hersbach samen in de voliè re voor het tweede openingsritueel. Er komen twee nieuwe vogels bij in verba tui met het gevaar op Mond KlfflftVZSS Kinderboerderij tor nader bencht gesloten. Aiie komakt met dieren is verboden. Wij zijn uiteraard wet open voorde verkoop van Eieren Bestuur Kinder boerderij

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 89