Verder mocht de kinderboerderij giften ontvangen van Smiths Food Group 2.500,- en van Kramer Zuurkoolfabriek 1.000,- welke besteed zijn aan de verdere inrichting van het oppassersverblijf. Op zaterdag 30 september 1995 zijn beide gebouwen feestelijk in gebruik genomen. Henk Slebos onthulde de naam van het Tokhok en mevrouw Biesboer knipte het lintje door van het oppassersverblijf 't Hossie. Natuurlijk ge paard gaande met activiteiten voor de kinderen, zoals ge zichtjes schminken, met eieren lopen, voelkist voelen en een ritje op een heuse bokkenwagen. Ook in 1994, in de nacht van 22 op 23 augustus, weer een vreselijk voorval. Een zwarte zwaan, die in de hertenstal zat te broeden is op een gewelddadige manier om het leven ge komen. Onverlaten hebben met een stomp voorwerp de nek gebroken en een zwanenei meegenomen. Met als resultaat dat ook de overige eieren niet zijn uitgebroed. Een ander belangrijk feit is: Wijziging van de statuten. De statuten van speeltuinvereniging Jong Leven, daterend uit 1960, waren niet langer van toepassing en al verlopen. Op advies van Notaris Boon heeft het bestuur de vereniging veranderd in een stichting en zijn er nieuwe statuten opgemaakt en notarieel vastgelegd op 20 december 1994 bij notaris Boon te Zuid-Scharwoude. Zwaan doodgemept op kinderboerderij in Sint-Pancras Op tweede Kerstdag 1995 is voor het eerst een levende Kerststal gehouden, een succes. Besloten werd dit eens in de 2 jaar uit te voeren. SINT-PANRAS - Naar nu bekend is geworden heb ben onverlaten begin deze week op het terrein van de kinderboerderij aan de Destreelaan in Sint-Pancras een zwarte zwaan dood ge slagen en een ei uit het nest geroofd. Uit onderzoek bleek dat de hals van het dier met een stomp voorwerp was stukgeslagen. 81

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 83