Hertenkamp .ssssssSj:' Kuts aan Huis bij u Thuis Toen in april 1992 door de gemeente een nieuwe stal werd aangeboden, zijn Yde Bouma en Bart Niewold in eerste in stantie bereid gevonden, hen te helpen bij het inrichten van de stal (de huidige educatieve ruimte). Voordat de laatste te gel in de stal was gelegd, is hen dan ook gevraagd de bestuurlijke rompslomp over te willen nemen, en zij vormden vanaf dat moment het nieuwe bestuur en breidden dat uit met Aad Boer, Annette Groot en Andre van Drimmelen. Het idee werd geboren om het Herten kamp toegankelijker te maken voor het publiek, om er een kinderboerderij van te maken lag dan ook erg voor de hand. De Vanafdiedag J,640991- I middelen waren schaars; de medewerkers kochten zelfs de eieren van de kinder boerderij om inkomsten te vergaren. Het verwezenlijken van de benodigde accommo datie moest dan ook in fases gebeuren, afhankelijk van de financiële mogelijkheden van dat moment en is uiteindelijk een 13-jarenplan geworden. Men begon soms al met de bouw van een hok, terwijl het hiervoor benodigde geld nog niet aanwezig was. Tijdens de rit kwam er elke keer een oplossing, vaak uit onverwachte hoek. Door veel festiviteiten te organiseren, zoals paasei eren zoeken, schaapscheren, levende kerststal, promotiestands, e.d. probeerde het bestuur de kinderboerderij op de kaart te zetten en draag vlak te creëren in het dorp en in de regio. De activiteiten werden veelal druk bezocht. Met als gevolg, dat de jaarlijkse donatieronde gedurende de jaren steeds meer opbracht, regelmatig spontaan giften werden overge maakt, en voor diverse projecten zich steeds Sint-Pancras -Deopbrengst van de jaarlijkse donatier onde t.b.v. het Hertenkamp, welke eind 1992 onder de St.Pancrasser Bevolking is gehouden was 54 lOgulden. Afgelopen jaar heeft de gemeente een nieuwe stal laten plaatsen en vanaf dat moment is het idee gebo ren om het hertenkamp zelf ook meer toegankelijker te maken voor het publiek, door een gedeelte van het terrein gdurende bepaalde tijden open te stellen. Tot heden beperkte dit zich slechts tot het op afspraak rondleiden van diverse schoolklasjes. Binnenkort, m.i.v. 16 april zal het de opzet krijgen van eenkinderboerderij, welis- waar eerst op beperkteschaal. Vanaf die dag zullen kin deren, al dan niet vergezeld van vaders, moeders, opa's en oma's van harte welkom zijn binnen de hekken van het hertenkamp om lekker te kunnen genieten, spelen en knuffelen met de dieren. Natuurlijk ondertoezicht en onder bepaalde voorwaar den om dierenleed te voor komen, alles onderhetmotto van: Veel plezier voormens en dier. Vooralsnog kan dit alleen op woensdag en zondagmid dag tussen 14.00 en 16.00 uur omdat het aantal vrij willigers nog te beperkt is, vandaar dan ook tot slot de volgende oproep. "Heeft u een uurtje om op te passen, meld het dan even". Meer informatie AnnetGroot 072 -640991. Accomin2il2Lt!£j£ïïU^^~T^p 1992: Bouw "nieuwe stal ,993: Realisatie oppasserverblij Bouw kippenhok "Tok-Ho Renovatie T vijverpartij Aanleg 2C vijver achter Plaatsen extra hekwerk) 1998" Sponsorbord en nieuwe vlag) Bouw kleindierenverblijf( achter) Aanleg extra parkeerplaatsen 1999/2000: Aanleg mestplaat en afdak konijnenhokken 2001/2002: Bouw ponyhok en buitenvolière "Kwetterboet 2004: Bouw Hooiberg/grote stal 2005: Verbouw stal (1992) tot Educatieve ruimte 1994 1995 1996 1997

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 79