100 Jaar 'dokteren' in Sint Pancras In 2012 is het precies 100 jaar geleden dat in Sint Pancras een huisartsenprak tijk werd geopend. De toenmalige huisarts van Koedijk, dokter E.W. Melchior, vestigde zich in Sint Pancras op de Bovenweg 1. Het is vrij uniek dat een huis artsenpost al 100 jaar op dezelfde locatie is gevestigd. De huidige huisartsen, J.P.M. (Jos) Neve en G.J. (Goof) Zonneveld, wilden graag aan dacht besteden aan dit bijzondere feit. Daartoe zochten ze contact met de heren Anton Bal en Siem Wognum. Hoewel beide heren al hadden aangegeven te stoppen met hun lezingen voor de Historische Vereniging Sint-Pancras, zagen ze het als een uitdaging én een eer om nog éénmaal een lezing te verzorgen. Dit vooral omdat de huisartsenpost hen na aan het hart ligt. De Historische Vereniging werd gevraagd de organisatie van dit alles op zich te nemen, waar spontaan positief op weid gerea geerd. Op woensdag 19 september zou de lezing plaatsvinden. Het werd echter al snel duidelijk dat de belangstelling zo groot was, dat er een tweede avond noodzakelijk was en wel op woensdag 26 september. Om bij een volle zaal geen belangstellenden teleurgesteld naar huis te moeten sturen, werd besloten met (gratis) toegangskaarten te werken. Binnen enkele dagen na het beschikbaar zijn van de kaarten moesten we al 'nee' verkopen, omdat beide avonden vol zaten. Dokter Goof Zonneveld opende de avonden met het welkom heten van alle belang stellenden en in het bijzonder de genodigden, waaronder dokter M. von Balluseck, de zonen van dokter A.V.H. Destrée, de wethouders H.J.M. (Irma) Schrijver, E.M. (Ilse) Overzier en P. J. (Jan Piet) Beers en vertegenwoordigers van de Historische Vereniging Koedijk en Stichting Historisch Oudorp. Vervolgens schetste hij de ontwikkeling die de huisartsenpost in de loop van 100 jaar had doorgemaakt. Van één aits in 1912 naar vier in 2012, te weten de dokters J.P.M. Neve, G.J. Zonneveld, mevrouw M. Maas en mevrouw E. Neve jr. Al vijfentwintig jaar doen de huisartsen geen bevallingen meer. Een tijdrovend werk als de apotheek aan huis werd overgenomen door apo- 100 jaar 'dokteren in Sint Pancras E N I J _L D..»».19'«Pumb,!r2012 71 T R E- E W toegang voor een onverge /ëreniging Sint-Pancras

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 73