Vroeger in je dorp Een project omgevingsgeschiedenis voor de bovenbouw van het basisonderwijs. De start Op 27 oktober 2008 ontving de Historische Ver eniging Sint-Pancras een schrijven van Jan van Baar, medewerker van het Regionaal Archief te Alkmaar, waarin hij aangaf de eerste opzet van bovengenoemd project gereed te hebben. Een eerste opzet, die met historica Carly Misset was gerealiseerd. Daarbij kregen wij het verzoek de inhoud kritisch te bekijken en zo nodig van com mentaar te voorzien. Een en ander was het ge volg van het initiatief van het Regionaal Archief om voor de groepen 7 en 8 van de basisscholen in Alkmaar een project te maken over het le ven van vroeger. Vervolgens werd dit project óók voor de basisscholen in de omliggende gemeenten opgezet. Onze vereniging werd gevraagd hieraan mee te werken in de vorm van het leveren van informatiemateriaal. We hebben uiteraard onze medewerking toegezegd. Het heeft daarna nog vrij veel tijd gevraagd om een en ander op de scholen te introduceren. In september 2012 was het dan zo ver dat wij het project konden presenteren, samen met de initiatiefnemer Jan van Baar. Dat gebeurde op woensdag 19 september jl. in het oude gemeentehuis aan het Kerkplein. In aanwezigheid van begeleiders van de Paus Johannesschool, Het Baken en De Steltloper en enkele be stuursleden van de Historische Vereniging, werd het project officieel overgedragen aan tien leerlingen uit de groepen 7 en 8 van iedere school. Overleg vooraf met de scholen had ons geleerd dat er duidelijk behoefte was aan ge gevens over de geschiedenis van ons dorp. Het is dan ook heel fijn om daar op deze wijze in te kunnen voorzien! Sint Pancras

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 70