Op de deelnemersvergadering van 22 oktober 1981 kan het Jeugdhuisbestuur reke nen op een overweldigende opkomst. Het draagvlak binnen Sint Pancras is enorm. Op die avond wordt het grootste deel van het bestuur herkozen. Dat bestaat dan uit Jan Luyben (voorzitter), Willem Verkuil (secretaris), Paul van Maarschalkenweerd (penningmeester), Marianne Duif en Vincent Bakkum. Nico van Baar, Nancy van Vliet en Ruud Vermeer stoppen met hun bestuurlijke taken. Mede door de grote zelfwerkzaamheid van de Pancrasser jongeren en de onder steuning van vele bedrijven en andere nauw betrokkenen, zoals bijvoorbeeld Abe Bonnema, wordt de bouw van het Jeugdhuis dan toch eind 1981 afgerond. In de maand van de opening van het gebouw verschijnt het Jeugdhuisnieuws met een speciale editie. Het is inmiddels het derde nummer in jaargang 6. In deze editie wor den herinneringen opgehaald uit vervlogen tijden van een Jeugdhuis zonder gebouw. Jan Luyben: 'Ik woonde nog niet zo lang in het dorpmaar had wel alle activitei ten die door de jaren heen waren georganiseerd met belangstelling gevolgd via de media. Jongens als Wim verkuilVincent Bakkum en Paul van Maarschalkerweerd kende ik wel en van het één kwam het ander. Voor ik het wist had ik 'ja' gezegd op het voorzitterschap van het Jeugdhuis. De plannen voor een gebouw waren toen al aardig concreet. Ik weet nog dat we vergaderden op zolder bij Ruud Vermeer. Uiteindelijk kon niemand het meer tegenhoudener kwam een gebouw voor het Jeugdhuis. Ik weet nog dat onder meer wijlen Nic Beets zich buitengewoon had in gezet voor de realisatie van een eigen gebouw. Hij heeft o.a. als schakel gefungeerd tussen ons en de bureaucratie die gemeente heette. Samen met Paul van Maar schalkerweerd, Vincent Bakkum, Wim Verkuil, Marianne Duif, Nico van Baar en Nancy van Vliet hebben we het voor elkaar gekregen dat in 1981 het Jeugdhuis werd geopend. Door tomeloze inzet van onszelf maarzeker ook met veel hulp van buiten af waaronder de middenstand en vele oudershadden we het eindelijk voor elkaar.' 58

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 60