Vele vrijwilligers in actie Pancrasser jongeren bouiven aan Jeugdhuis Op de aangewezen plek zijn vele vrijwilligers een zomer lang aan het bouwen. Na de bouwvakvakantie wordt het gebouw in een moordend tempo bovenop de door Groen en Wit gestorte fundering gespijkerd. De buitenkant van de vroegere kerk verkeert nog in prima conditie. Behalve enkele ruiten zijn de diverse onderdelen zorgvuldig, zonder schade opgeslagen. Met de binnenwanden en dergelijke is het anders, groten deels belanden deze in de afvalcontainer. Er moet heel veel binnen in het gebouw gedaan worden. SINT PANCRAS „Ja, het torentje hoort er ook bij. We vonden het wel stijlvol om het er weer op te zetten". Ruud Vermeer, bestuurslid van de Slichting Open Jeugd- en Jongerenwerk liet Jeugdhuis, zit op een stapel hout en wijst naar het dak van het houten gebouw. Nabij de stek van de plaat se! ijke tennisvereniging, op een tiental meters van de nieuwe ijsbaan van de ge meente Sint Pancras, ver rijst thans het onderkomen van Het Jeugdhuis. Tiental len vrijwilligers hanteren aan het eind van een pad bij de Kastanjelaan de hamers en (ie verfkrabbers. Vorig jaar werd in Andijk de hou ten kerk van de Hervormde Gemeente gesloopt en naar Sint Pancras getranspor- teerd. Als het even meezit tart i let Jeugdhuis haar ac tiviteiten rond de herfst vakantie. Kuud „De aannemers Groen en Wit hebben de vloer gestort en het aebonu' grofweg opgezet. Af gelopen aietdag hebben we, vuur de start van <h- uuelsri'wuUh een deel van het dak er op gelegd. Gisteren iverd het werk aan het dak afgemaakt en begonnen we aan de vloer. Nu wordt de oude verf van het hout gekrabd". Het materiaal van het gebouw heeft zo'n jaar, slechts afgedekt door een flink zeil, opgeslagen gele gen. De heer Bonnema van de Pancrasser dienst openbare werken brengt in zijn vrije tijd vele uren zoet bij de bouw van het jeugdgebouw. Hij vertelt dat het hout wel geleden heeft: „Het buitenwerk niet zozeer, maar het binnenwerk wel. De schotten waarmee bestuursruimte en toi letten moesten worden afge schermd, liggen daar in de afval container". De bestuursleden van Het Jeugdhuis zijn zeer verguld met de aanwezigheid van de man van openbare werken. Bonnema; „Hét is een soort idealisme, hè? Wat toezicht is echt wei nodig. De jongens kunnen van goede wil zijn, maar als je ze te veel loslaat, komt alles schots en scheet te staan. Heel belangrijk is dat we zijn uitgegaan van één, geheel betonnen vloer. In Andijk stond de kerk op trottoirbandjes. Dan is de kans op verzakkingen veel groter. Nu staat alles heel stevig. Als het gebouw zakt, zakt het he lemaal, bij wijze van spreken Bonnema zegt dat de vrijwilli gers uitstekend hulp kunnen bie den bij het grove werk. Binnen zullen alleen nog wat klusjes door een aannemer verricht wor den. De rest is voor Het Jeugd huis. Grote zaal De indeling van het pand be staat uit een grote zaai, bestuurs kamer, garderobe en toiletten. In de grote zaal komt wellicht nog een schuifwand. Zoals gezegd, siert een klein torentje het hou ten gebouw Ruud; „Dat is een soort uitkijkpost van onze vesti ging". De Jeugdhuisbestuurder klinkt zeer trots. Vreem is dat niet voor iemand die zich al jaren het vuur uit de sloffen loopt voor het jongerenwerk. Aardig bijverschijnsel van de bouw van Het Jeugdhuis is dat vele jongeren die tot op heden niet zoveel met de organisatie te maken hebben gehad, de spijkers nu lustig in het hout meppen. Ruud; „Het geeft natuurlijk een verschrikkelijk grote stimulans, dat samen werken hier". Dat de grote zelfwerkzaam- I heid gunstige gevolgen heeft voor j de bouwkosten, spreekt voor 1 zichzelf. Spierkracht en energie hebben de Sintpan crasser jonge ren ivèl, geld niet. Na een vrij slecht bezocht festival in de open lucht (eind mei) bleef Het Jeugd huis met een flinke financiële i strop achter. Hel tekort van tien mille kon voor de helft door de

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 58