DankDetutglng statuten van het Jeugdhuis worden op een aantal aspecten aangepast. Er wordt voor gesteld een zogenaamde realisatiecommissie Jeugdhuis in het leven te roepen om er voor te zorgen dat het ook daadwerkelijk een goed functionerend gebouw voor het Jeugdhuis wordt. In de commissie zitten leden van het Jeugdhuis en vertegenwooidi- gers van de gemeente. 1981 Tijdens de eerste Nazomerfeesten in Sint Pancras in 1981 organiseert het Jeugdhuis voor de eerste keer het Paalzitten. Onder nagenoeg ideale weersomstandigheden en een enorme publieke belangstelling moeten de twaalf deelnemers het zo lang moge lijk volhouden op de palen in de Sin gel achter de Verlengde Rozenlaan. Fred Goesinne, Rob Kooy en Jeroen Laan houden het precies de 24 uur voor het Jeugdhuis vol. Zaterdag om 24.00 uur stapt Paul van Maarschal- kerweerd af nadat om 21.00 uur Alco Molenaar opgegeven heeft. Johan Schut en Leo Blom gooien na 30 uur het bijl tje er bij neer. Willem Struik houdt het 31 uur vol. Daarna geven Rob Logger (33 uur) en Nico Madderom (36 uur) het op. Tweede wordt Sjoerd Wagenaar die, na ruim 36 uur, op zondagochtend om 6.00 uur afstapt. Bert Claassen zit het langst; na 48 uur houdt hij het pas voor gezien. Als winnaar kan hij alle premies opstrijken. De opbrengsten van de eer ste 24 uur zijn voor het Jeugdhuis. In totaal levert dat zon 1.200,- op. Langs deze weg wil ik alle gulle gevers van de premies, en alle andere mensen hartelijk bedanken voor hun steun en enthousiasme tijdens mijn verblijf op de „Paal". Het is altijd prettig tijdens de moeilijke uren wat aanspraak enz. te hebben. Het „Paalzitten" was, dacht ik, een groots gebeuren. Ik wil ook nog graag vooral de sponsers bedanken en ook het jeugcihuisbe- stuur voor hun geweldige inzet en hulp. Deze mensen hebben bij wijze van spreken nog minder geslapen dan de „Paalzitters" door het vele werk dat zij moesten verrichten. Ik hoop dat het verlies dat door het popfestival was opgelopen enigs zins minder is geworden. In ieder geval zaten alle „Paalzitters" na 24 uur nog op hun paaltje en dat leverde toch 1200 harde guldens op. Fantastisch! Het moet volgens mijn mening mogelijk zijn om het volgend jaar een keer over te doen, want de publieke belangstelling zal altijd groot blijven bij dit soort evenementen. Nogmaals iedereen van harte bedankt en misschien tot volgend jaar! Bert Claassen De Schakel, 1 september 1981 53

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 55