notitie zet het college deze mogelijkheden op een rijtje. De toenmalige voorzitter van het Jeugdhuis Bert Balder vindt de notitie op zich goed, maar deze raad komt daar natuurlijk niet uit'. Hij reageert laconiek op de grote zorgen van de gemeente ten aanzien van de te verwerven invloed. Hij roept de jeugd op massaal bij de eerstvol gende raadvergadering aanwezig te zijn; 'De stapel hout bij de tennisbaan kan nog wel een tijdje blijven liggen. Leuk voor een gezellige barbecue'. Op 29 september 1980 vindt er weer en overleg plaats tussen de gemeente en het Jeugdhuis. Het Jeugdhuis wordt inmiddels vertegenwoordigd door Jan Luyben, Willem Verkuil en Marianne Duif. Wethouder Orij benoemt nogmaals dat het Jeugdhuisbe- stuur volledig autonoom zal moeten blijven. De in te stellen begeleidingscommissie heeft uitsluitend een adviserende rol. Er wordt een aantal afspraken gemaakt en de Op 20 juni 1980 heeft de raad zijn voorkeur uitgesproken voor de huurconstructie met subsidie. De gemeente koopt het gebouw voor 7.000,- van het Jeugdhuis. Er wordt verder geld vrijgemaakt voor de bouw en inrichting. Het Jeugdhuis gaat het pand huren voor 11.000,- en kan daarbij jaarlijks voor maximaal 32.500,- subsidie in aanmerking komen. Op 27 augustus hebben het col lege en het Jeugdhuisbestuur ge sproken over de begeleiding van het bestuur. Er moet onder meer een begeleidingscommissie ko men en de gemeente stelt dat de accommodatie bestemd is voor alle jeugd van Sint Pancras. Noordhollands Dagblad, woensdag 3 september 1980 52 In de vergadering van 8 september a.s. zal de gemeenteraad zich. buigen over de voorgestelde regelingen met betrekking tot Het Jeugdhuis. Het noodgebouw dat door de stichting Het Jeugdhuis aangekocht en afgebro ken werd. Momenteel liggen de onder delen in Sint Pancras te wachten op herbouw.

De Klin - Sint Pancras | 2012 | | pagina 54